ÜÇÜNCÜ KEZ YAŞLI BAKIMI TURİZMİ İÇİN EL ELE...

Uluslararası 3 Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi'ne dosya açıyoruz.

turizmhaberleri.com olarak Uluslararası 3 Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi ne üçüncü kez katılmanın, yeni bilgiler edinmenin ve okurlarımızla paylaşmanın heyecanı var üzerimizde. 1-2 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Sheraton Otel de gerçekleştirilecek kongrenin, bu sene Dünya Yaşlılar Günü ne denk getirilmesi de çok yerinde oldu.

Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr. Sinan İbiş öncülüğünde, üst düzey geniş katılımlı düzenlenen kongrede Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı yetkilileri bu alanda yapılan çalışmalarla ilgili yeni bilgileri aktaracak. Yaşlı Bakımı turizminin gelişmesinde SKG, Üniversiteler, ilgili Bakanlıklar, yerel yönetimler, stk lar ve maliye politikalarının rolü tartışılacak.

YEREL YÖNETİMLERE ÖRNEK MODELLER SUNULACAK.
Uluslararası alanda yerel yönetimlerin Yaşlı bakımı hizmetlerinde uyguladıkları modelleri paylaşması kongrenin bence en önemli başlığı... Teknoloji destekli sağlık yaşam, yaşlı bakımı ekonomisinde modeller konusunda Hollanda, ABD, İspanya, Fransa dan gelen konuşmacılar deneyimlerini örneklerle anlatacak ve bizler de bu notları alacağız.

Rusya da yaşlı turizmi potansiyeli, ihtiyaç ve zorlukları masaya yatırılacak. Ülkemizde yaşlı bakımı ve yaşlı turizmi için yapılması gerekenler konusunda geniş katılımlı beyin fırtınası yaratılacak.

Çeşitli firmaların yaşlılık teknolojileri, yatırım finansmanları çözüm ve sosyal sorumluluk projelerini daha detaylı öğrenme fırsatı bulacağız. Ayrıca telecare teknolojik hizmetler pilot projesi kongrede start alıyor. Teknoloji ve Yaşlılık başlıklı resim yarışmasında kazanan çocuklara ödülleri Kongre açılışında verilecek. Yaşlılar için fikir üreten çocukların heyecanı ve sevinçleri görülmeye değer anlardan biri olarak hafizalara kazınıyor her seferinde..

Kongrenin sürekli farklı başlıklar açarak bilgi akışını yenilediğini de belirtmem gerek.. Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm.Dr Sinan İbiş; '' Türkiye de yaşlı bakımı ve yaşlı turizmi alanlarında bir çok iş fırsatını, yenilikçi yatırım imkanlarını iş dünyası ilk defa kongrede duyacak '' sözleri de bu inovatif duruşu ve inancı çok net açıklıyor.

Norveç in yaklaşık 850.000 emekli ve yaşlı vatandaşını İspanya, Yunanistan, Maldivler gibi ülkelere gönderdiğine dikkat çeken Dr Sinan İbiş in '' Türkiye yaşlı turizminde dünyanın en güçlü destinasyonu olmaya adaydır '' açıklaması ülkemiz turizmine önemli ve yeni bir bakış açısı getiriyor. Bütün mesele turizmcileri bu alanda harekete geçirebilmek....

Kongreye katılanlarla bu sene üçüncü kez yaşlı Bakımı ve Yaşlı Bakımı Turizmini her yönüyle masaya yatıracağız. Ortaya çıkacak sonuç bildirgesi de Türkiye nin Yaşlı Bakımı Turizminde en doğru yol haritasını belirleyecek.

Destekleyen Kuruluşlar:

Kongreyi destekleyen devlet kuruluşları; T.C. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığıdır. Kongrenin düzenlenmesinde Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Beyoğlu Belediyesi, Avrasya Üniversitesi, Samsung Türkiye, Siyo İnşaat A.Ş., Flavius Klinikleri A.Ş., Ankara Kalkınma Ajansı, Pricewaterhouse Coopers, Darülaceze Vakfı, Yaşlılar ve Engelliler İçin Elele Derneği Belçika, TurizmHaberleri.com, Spawellness.com, Populersaglikdergisi.com, Angikad, Tüsiav, Agne Tours kurumları ile de işbirliği gerçekleştirilmektedir.
Kongreye kayıt için: www.yaslibakimiturizmi.com
          |                              

Nilgün ATAR
Turizm Yazarı
29 Eylül 2015 Salı
Mesaj Gönder 3025 Yorumlar

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
ENGELSİZ ÇOCUKLUK…

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
BİR TANITIM AJANSI ÖRNEĞİ: ATOUT FRANCE

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CHENONCEAU ŞATOSU, LOIRE VADİSİ, FRANSA

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BAKANLIK KERVANSARAYDA KALORİFER VE KLOZETİ UYGUN GÖRDÜ!

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
TÜRKİYE İŞ BANKASI İKTİSADİ BAĞIMSIZLIK MÜZESİ

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
SMYRNALI HEMŞEHRİLERİM AMİŞLER

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN MİDYAT HASANKEYF 2

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SAKLI CENNET ARTVİN

Elif ÇALIŞKAN
Yazara Mesaj gönderin
HAYVANLARLA KONUŞABİLSEK NE GÜZEL OLUR

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .