TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE

2000 yılından sonra zorlu geçen bir turizm sezonunu daha bitirmek üzereyiz.

1999 yılının zorluklarının ardından 2000 yılında yaptığı atılımla 15 yıl sürecek bir başarı çizgisine ulaşan Türkiye benzeri bir atılımla bu ikinci büyük zorluk dönemini de atlatacaktır.

Türkiye olarak kendimize iltifat etmekten çekinmeden yeni bir çağrı ile evrene açılabileceğimiz bir hazırlık döneminin başındayız. Turizmcilerin Sonbahar da yayına hazırlanacak olan 2018 kataloglarının hazırlık döneminde müşterilerinin intibaları ile oluşturacakları pazarlama çalışmalarına şimdiden yardımcı olmak gerekiyor.

1999 yılının Sonbaharında ülkelerdeki temsilciliklerimizden alınan izlenimlerin değerlendirilmesi başlayan hazırlıklar Türkiye den ve tüm ülkelerden gelen turizmcilerin kararları ile ITB sırasında zirveye oturan konuklarımızın tercihlerini kendilerini yönetmeleri gerektiğini ifade eden bir tanıtım kampanyası ile desteklenmişti.

Yenilikçi, Gelecekçi ve Gerçekçi
“Hiçbir Rüya Türkiye Kadar Güzel Olamaz '' (TÜRKEI-KEIN TRAUM KANN SCHÖNER SEIN) sloganı ile yaptığımız açılım sonrasında elde edilen 15 yıllık başarıyı 2004 yılında Gülen yüzümüz sizi bekliyor.. TÜRKİYE (Unser Laecheln erwartet Sie.. TÜRKEI) sloganlı kampanyamızla desteklenen tanıtım kampanyalarını “Teşekkürler Türkiye '' çağrısı ile tamamlamak ve yeni bir hız kazandırmak mümkün olabilecektir. (1)

“Teşekkürler Türkiye '' çağrısı son 30 yılda 500 milyona ulaşan Türkiye dostu için iyi bir hatırlatma ve tatil tercihlerinde şimdiye kadar Türkiye yi seçerek verdikleri kararların doğruluğunu kanıtlama nedeni olacaktır. Konuklarımız bu tercihlerinin yerindeliğini bir kez daha görmüş ve kendilerini için bir kıvanç vesilesi çıkaracaklardır.

Bir tanıtım önerisi olarak hazırlanan Türkiye ye daha önce gelmiş bir kişinin sevgisini konu alan ekteki mektup da Türkiye nin teşekkür edilebilecek bir ülke olarak değerlendirilmesinin doğru olacağını göstermektedir.

Çatı Marka, Çatı Değer...
Kendine iltifat etmeyi hak etmiş bir ülkenin dünya turizm ekonomisine sağladığı katkı ve konuklarına memnuniyet veren ortamın devam ettiğini de paylaşmış olacaklardır.

“Çatı Marka- Çatı Değer , Bir tatmin ve güven unsuru olma adına yapılan faaliyetleri ifade eden, iletişim ve markayı bir arada değerlendiren oldukça yeni bir kavram. Çatı Markanın Turizm açısından ülkenin imajı, turizm ürünün kalitesi, müşteri memnuniyeti, reklamlarının etkileyiciliği, rekabet ortamındaki yeri gibi kavramların analiz edildiği çalışmaların sonucu olarak elde edilecek ayırıcı nitelik, ayırıcı özelliklerinin taşıyıcısı (eski tabirle bir alâmetifarika) olarak belirlenmesi ve buna bağlı tüm çalışmaların çıkış noktası kabul edilmesi mümkün.

Çatı marka kavramının gelişim için yıllara dayanan birikim ve verilerin analize hazır olduğu ve kentlerimizin marka kent olarak ayırıcı nitelik ve özelliklerini tespit etmeye çalıştığı bu ortamda İletişim teknolojisinin kullanım alanları arasında bulunan internet üzerinden gönderilen çeşitli İletilerin dünya ölçüsünde yaygın bir dolaşımı olduğunu biliyoruz.

Kendi sevgilerini Türkiye sevgisi ile birleştiren 2030 yılı öngörüleri kapsamında o tarihlerde 30 yaşında olacak sevgilerini yalın ifadelerle dile getiren Christian ve Kathi ler, kendilerine Türkiye hakkında devam eden güzel önyargıları değişmeden ulaşabilirsek, sevgi ile davet edebileceğimiz yeni dostlarımız, misafirlerimiz olacaklardır. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=3234

(1) 1999 Türkiye nin her bakımdan zor yıllarından biriydi. Turizmin bundan etkilenmemesi imkânsızdı doğal olarak. Tüm dünyada 2000 yılını yeni kampanyalarla başlamak istiyorduk. Bu çalışmalar sırasında Almanya da yapılan bir anketle karşılaştık. Bu anketin iki sorusu bizi ilgilendiriyordu. “Rüyanızda en çok neyi görürsünüz ve “en sevdiğiniz çiçek hangisidir . Almanlar rüyalarında en çok tatili görüyorlardı; en sevdikleri çiçek ise Gül dü. Bundan bir slogan çıkardık: TÜRKEI-KEIN TRAUM KANN SCHÖNER SEIN
          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
08 Temmuz 2017 Cumartesi
Mesaj Gönder 876
 Yorumlar
ADIL ÇULHAOĞLU yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Türkiye Dostlarına Bir Çağrı... 13.07.2017

Hüsnü Bey, yazınızı okuyunca,1998 yılında Datça'da balayılarını 20 yıl önce yapan bir çiftin çocuklarıyla tatil yaptıklarını ve çiftten 20 yıl öncesinin Datçasını dinlediğimi hatırladım. İnsanların yaşamında 'İlkler ve yaşadıkları ortamlar' unutulmaz olur. Ülkemizin bulunduğu bölgenin içinde bulunduğu kriz ortamı nedeniyle,Türkiye dostları tatilcilerin, güzel anılarla dönmüş oldukları tatil yörelerimizdeki konaklama ve yeme içme tesislerimizin sıkıntılı günlerinde yanında olacaklarını,onları yalnız bırakmayacaklarını düşünüyorum.Yapılacak tanıtım çalışmalarında onlara bir çağrıda bulunmak ve dostlarıyla tatil ülkeleri Türkiye'ye davet etmek etkili olur diye düşünüyorum. Aynı şekilde Türkiye'de Alman,İngiliz,Fransız,Belçikalı gibi çeşitli milletlere mensup yerleşik yazlıkçıları, Türkiye izlenimleri aktarılarak farklı tanıtım kampanyalarına dahil edilebilir.

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
VALİDEBAĞ ZATEN MİLLETİN BAHÇESİDİR, BETONLAŞTIRMAYIN!

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CEFALU, SİCİLYA

F.Sema KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
FIJET GENEL KURULU MARAKEŞ İZLENİMLERİ

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
İZMİR İÇİN TARİHİ OLUŞUM:TARKEM

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TOPLUM OLARAK HAYAL ETMEYİ UNUTTUK

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM

Dilara Bahtiyar SARI
Yazara Mesaj gönderin
'ANTALYA'NIN SAĞLIK TURİZMİ: POTANSİYELİ, ZORLUKLARI, HEDEFLERİ

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
BAKSI MÜZESİ

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .