DÜNYA TURU AENEAS'IN İZİNDEN BAŞLIYOR

Vira Bismillah - Leinen Los

40 yıllık dostum Kadir UĞUR u 17 AĞUSTOS ta Antalya dan; 23 AĞUSTOS ta da Kuşadası ndan 2 yıllık Dünya Turu için BENTOUR yelkenlisi ile uğurlayacağız.

Kendisine bu yolculukta eşlik edecek ekibi ile İtalya ya kadar izlenecek yolun bir bölümü Truva Savaşı sonrasında Truva Soyunu devam ettirmek için tanrılar tarafından görevlendirilen Roma İmparatorluğunun kuran Aeneas (Afrodit – Venüs ün Oğlu) rotası ile çakışıyor. http://antandros.org/assets/pdf/brochure-tr.pdf

Truva, Antandros ve Aeneas
Prof. Dr. Gürcan POLAT tarafından Antandros Antik Kentinde yapılan kazılar sırasında elde edilen bilgiler Edremit Belediyesi ve Antandros Derneği nin katkıları ile uygulanabilir projelere dönüşüyor. (1)
www.facebook.com/Antandros-Derne%C4%9Fi-170296683123334/

Gerçek ve Truva girişinde bulunan Truva Atı gibi Kazdağları nın Gürgen Ağaçlarından yapılan 20 gemi ile Antandros tan (Altıoluk) yola çıkan Aeneas Roma İmparatorluğu nun temelini teşkil edecek Lavinium Kentini kurar. www.antandros.org.tr.

Yatçılığın Türevleri
1983 yılında özgün bir çalışma olarak “Yat Turizmi Yönetmeliği '' ni hazırlarken Türkiye deki yatçılığın limanlarla (Marinalarla), yarışlarla ve Sayın UĞUR un yaptığı gibi etkinliklerle dünyaya açılmasını Yatçılığın türevleri ile dünya turizm denizciliğinde söz sahibi olmayı hedef hedeflemiştik. Gerçekleşen her etkinlik bu yönetmeliği hazırlayan ekibin bir üyesi olarak beni ayrıca mutlu etmektedir.

Ülkemizde Deniz Turizminin bu gün ulaştığı aşama Turizm Bankası na Bodrum ve Kuşadası Yat Limanlarını inşa etmesi ve 2634 sayılı yasa ile gerekli düzenlemelerin yapılması için o zaman bize imkanlar hazırlayan değerli yöneticilerimizin de ileri görüşlerinin yansımalarından biridir.

Rüzgârın Bol Olsun - Mast- und Schotbruch
Sayın UĞUR u Türk Yat Turizm inin ilk merkezlerinden biri olan Kuşadası ndan uğurlamadan önce yaş gününü kutluyor ve Ege kıyılarından başlayan İtalya da sona eren Aeneas ın Rotası nı dünya çevresine uzatarak anlamlı bir katkı sağlayacak yolculuğu için ekibiyle birlikte bol şanslar diliyoruz.

(1) Gazetemizde Antandros Kenti Kazıları ile ilgili olarak yer alan yazılar:
www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=1646 www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=28189
www.turizmhaberleri.com/KoseYazisi.asp?ID=3278
www.turizmhaberleri.com/KoseYazisi.asp?ID=3424


          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
14 Ağustos 2017 Pazartesi
Mesaj Gönder 694
 Yorumlar
REFİK HÜSNÜ yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi 15.08.2017

Antandros Antik Kenti, Roma İmparatorluğunun Kuruluşu, Edremit Körfezinin Doğal Güzellikleri ve Kişisel değerleri için Güre’deki Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi mutlaka ziyaret edilmelidir. Emeği geçenlere teşekkürlerimizle (https://www.facebook.com/sarikizgalerisi/)

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
MİLLİ PARK'I YAPILAŞMAYA AÇAN PLANI YARGI İPTAL ETTİ!

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
GAP YTK BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY OLURSA...

Hikmet TOSUN
Yazara Mesaj gönderin
İNANÇ TURİZMİNDE SEYİT BİLAL İBRAHİM HAZİRESİ

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
BESLENME ENGELİYLE SEYAHAT ETMEK...

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
HOŞGELDİN BABACIĞIM I Yorum VAR !

Dursun YILDIZ
Yazara Mesaj gönderin
ÇORLU TREN KAZASININ FAİLİ SU'YUN KUVVETİ Mİ.?

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
SELANİK TÜRKLERİNDİ –I-

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
BALİ, ENDONEZYA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .