KADİR REİS DÜMENDE

İki yıl sonra tekrar burada karşılamak dileği ile halatları birlikte çözdük.

Emekli olan turizmcilerden farklı olarak kendi eylem planını oluşturan Kadir UĞUR u tanıdığım zamandan beri yaptığı işlere fikir katan yapısı ile hatırlıyorum. Bugünden itibaren geçmişte olduğu gibi turizmcilere yakışan bir hareketle geri dönüşünü bekleyeceğiz.

50 yıl sonra Sadun BORO nun izinden gideceği yoldan bir turizmcinin gözü ve katkıları ile alacağımız haberleri paylaşacağız.

Kuşadası nda dümene geçmeden yaptığı konuşma sırasında dünyada yatçılar ve turizmcilerle yapmayı tasarladığı toplantılar bana 35 yıl önce yat turizmi için İtalya da yaptığımız çalışmaları hatırlattı. Biz de İtalya daki yat kulüplerini ziyaret ederek Monaco ya kadar ulaşmıştık. Sonuçta takdirlerle karşılanan Yat Turizmi Yönetmeliği ni hazırladık.

O çalışmalar sırasında Deniz turizmi için öngördüğümüz Hedeflere ulaştıran adımlardan biri olan bu gezinin uğurlama töreninin de ilk kez olmasına rağmen büyük bir başarı ile düzenlendiğini PINEBAY e teşekkürlerimle belirtmek isterim.


Uğurlama sözcüğü de dünyada Anadolu da başka kullanım yeri olmayan sözcüklerden. Biz de Sayın UĞUR a tekrar güzel anılarla karşılamak üzere, dünya denizlerine Anadolu nun izlerini taşıyan dünyayı dolaşacak Doğan ÜLGEN tarafından özel olarak hazırlanan, “Sinop Kotraları ve Karadeniz Takaları '' ve dualarla “Güle Güle '' dedik. Gemilerini geri getireceğim cümlesini de bir dua olarak paylaşıyorum.

Kuşadası ndan Dünyaya
Kurvaziyerlerin, Club Med (Fransız Tatil Köyü) in ve yerel teşebbüslerin de etkisiyle dünyaya ilk açılan merkezlerimizden olan Kuşadası nda olduğumuz sürece anılarımızda kalacak güzelliklerle karşılaştık.

Avrupa daki ilk Türk operatörü Türkiye nin ilk yat limanı Kuşadası ve ilk kez Pinebay Marinadan mitolojinin izlerini sürerek dünya denizlerine Aeneas, Romus, Romulus tan sonra bir yazarımızın tanımı ile “Kadirus ya da Kadir Reis '' olarak çıkıyor.


30 Yıllık Hayaliydi
“Kadir Reis '' Sadece bir yelkenliyi değil bir turizm başarısını da dünya denizlerine, Cebelitarık ın dışına, taşıyarak aynı kulüplerin ötesinde de Türk Turizminin seçkin bir temsilcisi olarak bayrağımızı dalgalandıracak.

Sayın Sevda YILGAZ ın hediye ettiği Deniz Altı Arkeolojisi kitabı da, Kuşadası Fincanları ile kahve içerken, rotalarındaki denizlerin sadece üstünü değil altını da tanımlarına yardımcı olacak.

İki Yıl Sonra Aynı Noktada
Konukseverliği yanında “Dünyada fark yaratanların hayallerinin peşinde koşanlar olduğunu '' ifade eden Naile Göçen ÇUKUROVA ve Kadir UĞUR u “Rüzgârı uygun olsun '' dileği ile Cesaret ve ustalığına güvenen bir dost olarak niteleyen Eski Başbakanlardan Mesut YILMAZ, Kuşadası Belediye Başkanı Özer KAYALI, Kaymakam Muammer AKSOY, Küçükçekmece Belediye Başkanı Hasan AKGÜN ve turizmci dostlarla anılarımızı tazeleme fırsatı da oldu.


Öncü ve Örnek
Stuttgart Fuarı sırasında da yenilikleri ile ülkemiz adına da kazanımlar getiren hayallerinin peşinde başarıya ulaşan Sayın UĞUR un dostları arasında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu etkinliğini de İzlemeye ve paylaşmaya devam edeceğiz.
BEN SWISS YACHT ı http://www.bentour-weltumsegelung.com/ adresinden facebook üzerinden de izlemek mümkün.
(Ressam Ayşecan Hizmet)
Yazılarımıza değerli eserleri ile katkıda bulunan Ressam Ayşecan HİZMET e yeni Atölyesinde öğrencileri ve sevenleri ile mutluluklar ve başarılar diliyoruz.

Gazetemizdeki linkler
www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=32145
www.turizmhaberleri.com/KoseYazisi.asp?ID=3557
Erte Ailesine mozaik için teşekkürlerimizle


          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
27 Ağustos 2017 Pazar
Mesaj Gönder 834 Yorumlar

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
MALTA'DAN GURURLANDIRAN İKİ ÖDÜLLE DÖNDÜK..

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
TURİST REHBERİNİN GÖZÜNDEN FOTOĞRAF TUTKUSU

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
300 DOLARLIK MERMER İÇİN 30 BİN AĞACI KESECEKLER!

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SIRT ÇANTALI TURİST DAHA FAZLA HARCAMA YAPIYOR

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
PRİZREN KAHRAMANLARI II

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
TAORMINA, SİCİLYA

Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ
Yazara Mesaj gönderin
ANTALYA'DA YAŞANAN FIRTINA VE HORTUM FELAKETİ

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
TUR OPERATÖRLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN DEĞİŞİM ELÇİLERİ OLUYOR

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .