BUGÜN 11 KASIM O'NU TEKRAR DÜMEN BAŞINDA GÖREBİLMEK NE GÜZEL..

11 Kasım 2017 Türkiye’de saat11:00KARNAVAL SEVİNCİ İLE
23 AĞUSTOS ta Kuşadası PINEBAY Marina dan Volkan IŞLAY ın yazısında sanatçı bakış açısı ile yaşadığımız iyi dileklerle Sinop Kotraları ile uğurladığımız KADİR REİS Ekibinden aldığımız habere göre Almanya da Karnavalın başladığı gün ve saatte 30 KASIM a kadar sürecek olan ilk Okyanus yolculuğuna başlayacaklar. (1 ve 2)

Turizmhaberleri.com ailesi olarak yolculuğunuzun Karnaval Neşesi ve Beşinci Mevsim Şenliği ortamında geçmesi dileği ve iki yıl sonra aynı sevinçle karşılayabilmek dileğimizi yineleyerek ile açık yollar diliyoruz. (3)

Denizci Ulus Geleneği Gemici Bağları
Kendilerine uğur getirmesi dileği ile Denizcilikte “Türkbağı '' olarak isimlendirilen düğümlerden birini 1993 yılında Kardeş Ülke olarak katıldığımız Düsseldorf Yatçılık Fuarında Dümenlerde ileri ve düz bir seyir için işaret olarak kullanılmaya uygun olanını Türk Yatçılığını ileri ve doğru hedefleri için bir ongun olarak paylaşmıştık. (4)

Şimdi de BENSWISS Yatının Dümeninde dostlarımıza açık ve doğru yollar getirmesi dileği ile ERTE Ailesinin büyük balık mozaiği ile birlikte armağan ediyoruz. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?id=2332
www.turizmhaberleri.com/KoseYazisi.asp?ID=3557


Atlantik te Beşinci Mevsim
Bu bağı dümeninizin üzerinde sizi okyanusların doğru sularına sevk etmesi dileği ile ve ilk defa bir yazıyı gün ve saat özelliği ile 11.11 günü saat 11.11 de yayınlıyoruz.(5)

(1) Son hazırlıklarımızı tamamladık. Yarın 11.11.2017 tarihinde saat 11.00 de 10 gündür bulunduğumuz Tenerifa adasını terk edip Atlas okyanusunu geçme zamanı geldi. 600 mil güney Batı ya yelken açıp Pasat rüzgârlarını yakaladıktan sonra 1600 mil Batı ya gidip Barbados adasına inşallah 30 Kasımda varacağız. Tabii Adayı ıskalamaz isek. O zamana kadar hoşça kalın. Sizleri hep düşüneceğim. Tek dünya ile irtibatımız +881632624514.numaralı Satelit telefonumuz olacak. İnşallah, Aralık ayında tekrar görüşmek üzere.

(2) Truva-Antandros- Roma Üçlüsü
Ekip Ege ve Akdeniz de Truva dan sonra Savaşlarından sonra Roma İmparatorluğunu kuran Aeneas ve Remus Romus kardeşlerden esinlenerek turizm medyası tarafından KADIRUS EKİBİ olarak isimlendirilmişti.

(3) Almanya da “Beşinci Mevsim '' olarak adlandırılan karnaval dönemi 11 Kasım da yerel saatle 11.11 de başta Köln, Düsseldorf ve Mainz olmak üzere birçok kentte düzenlenen törenlerle başlar; 27 Şubat “Rosenmontag '' karnaval geçidinden sonra 3 Mart “Aschermittwoch '' sona erer. Bakalım o tarihlerde nerelerde olacaklar.

(4) Mavi yolculuğun Yat Turizminin gelişimindeki özel yerinin Antik kentlere antik limanlardan ulaşmanın ayrıcalığını ve Ege nin birçok koyunu ilk keşfetme zevkini turlara katılanların yaşadığı bir ortamın tanıtıldığı 1993 yılında DÜSSELDORF Yatçılık Fuarına da kardeş ülke olarak Türk Bağı tüm yatçıları topluyor teması ile tekne yapımcıları ile katılmıştık. (Bkz. Hüsnü GÜMÜŞ, Yat Turizminin Onuncu Yılı ; AMFORA s.15)
Düsseldorf Yatçılık Fuarına Gemi modelleri yapımı konusunda başarılı bir katılım da 2013 yılında Sinop tan ÜLGEN KOTRA ile gerçekleşmişti.

(5) Denizcilikte çok önemli yeri olan bağlarla ilgili yayınlarda Türk Süs Bağları (Turkish Ornamental Knots), Yuvarlak Türk Paspasları (Turkish Round Mat) çeşitli Türk Bağı (Examples of Turkish Knotting) örnekleri yer almaktadır.          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
11 Kasım 2017 Cumartesi
Mesaj Gönder 641
 Yorumlar
REFIK BAŞDERE yorum yaptı... Yorum Ekleyin
TURİZM DĞERİNİ BİLENLERİ BEKLİYOR 11.11.2017

Sevgili dostum Hüsnü Gümüş, Türk turizminde zahiri sebeplerle bir durağanlık yaşansa da, yeni bir kuvvet, heyecan ve ivme kazandırmak üzere verdiğin hizmetler ve coşkulu gayretler, camia ve dostların tarafından izleniyor ve alkışlanıyor . İyi ki varsın. Sağlığına ve varlığına duacıyız.

Hikmet TOSUN
Yazara Mesaj gönderin
ALAADDİN KÜLLİYESİ'NİN SİNOP TURİZMİNDE VE GELECEĞİNDE YERİ VE ÖNEMİ

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
ULU YOLDA BİR GÜNDE 50 BİN ADIM

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
ALZHEİMER HASTALARI İÇİN GÜZEL VE KOLAY 50 AKTİVİTE

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE TAM ERİŞİLEBİLİRLİK

Dilara Bahtiyar SARI
Yazara Mesaj gönderin
BARNEY'İN PERSPEKTİFİNDEN VRIO MODELİ VE ANTALYA

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
HAVALİMANLARI TAŞIMACILIĞINDA TEKELLEŞME TARTIŞMASI... Yorum VAR !

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
KİBYRA ANTİK KENTİ

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
TATİL KÖYLERİMİZİN ANATOMİSİ

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .