TÜRSAB İÇİNDE TÜRSAB GİBİLER….

TÜRSAB Üyeleri arasında birleşme olarak görülen ayrışma böyle başladı. Birlik beraberlik duyguları; PLATFORMLARDA kin, nefret, hırs ve düşmanlığa dönüştü.

23. TÜRSAB Genel Kurulu için sayılı günler kaldı. TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün ün de adaylığını açıklaması ile gündem daha da hareketlendi. 3-4 Aralık 2017 tarihinde yapılması ertelenen TÜRSAB Olağan Genel Kurulu; Bakanlık tarafından atanan Kurul Yönetiminde 24-25 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek. Ayrıca 18 yıldır başkanlık yapan Başaran Ulusoy un vedası açısından ayrı bir yere ve öneme sahip. TÜRSAB tarihinde uzuunn bir döneme imzasını atan efsane isim Ulusoy un vedası ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak anılacak 23. Genel Kurul.

TÜRSAB KOLTUĞUNA ULAŞMAK VE AYRILMAK ZORDUR...
Uzun zamandır Adayların başkanlık hırslarına yenik düşerek yaptıkları açıklamalar, havada uçan belgeler, iftiralar, kayıtlar vs. tüm bu haberler önce TÜRSAB ın kurumsal kimliğine ve imajına sonra sektöre büyük zarar veriyor. Bizler bu tablonun ve showların bir parçası olmak, TÜRSAB ın imajının daha da zedelemesini istemiyoruz. Son yıllarda yaşanan krizlerden kaynaklanan zorluklarla kahramanca mücadele eden turizm sektörünün de böyle bir tabloyu hiç hak etmediğini düşünüyoruz.

b> SONUÇLAR HATALARI DOĞRULUYOR
TÜRSAB Başkan adayları Platformların gücünü ve desteğini arkasına alarak yola çıkıyorlar . Aslında bu sistemleriyle hem yıllardır tekrarlanan bir SEÇİM MODELİ yarattılar hem de TÜRSAB bünyesinde büyük bir ayrımcılığın, ayrışmanın mimarları oldular. TÜRSAB HEPİMİZİN - Emin Çakmak, GÜÇLÜ TÜRSAB –Hasan Erdem, Değişim Hareketi- Firuz Bağlıkaya tarafından kurulan platformlar çatısında yürütülen adaylık çalışmaları tıpkı siyasi parti arenasına döndürüldü. Kim hangi platforma üye olduysa karşı tarafın üyesini rakip ve düşman bildi. İki farklı platform üyelerinin bir araya geldiği toplantıda ortaya çıkan negatif enerjinin sektörel çözümler yaratamayacağını, adaylara da başkanlık kazandırmayacağını çok net gördüm. Şimdiye kadar alınan sonuçlarda bu görüşü doğruluyor. Çünkü kimse kimseyi dinlemiyor, anlamaya çalışmıyor, sadece kendi doğru bildiklerinin kabul edilmesini istiyor.

TÜRSAB İÇİNDE TÜRSAB GİBİLER….
Bu Platfomların gönüllü destekçileri; bir yandan TÜRSAB ın üyesi, diğer yandan TÜRSAB koltuğuna oturmak için mücadele veren Adayın kurduğu SİSTEMİN askerleri gibi çalışıyorlar. Amaç kazanmak, ne pahasına olursa olsun. Onlar TÜRSAB içinde TÜRSAB gibiler; tıpkı matruşka bebekleri gibi. TÜRSAB Üyeleri arasında birleşme olarak görülen ayrışma işte böyle başladı. Birlik beraberlik duyguları; kin, nefret, hırs ve düşmanlığa dönüştü. Koltuk savaşını kazanmak için düzenlenen güç birliği toplantılarında çok ince pazarlıklar yapılıyor. Bu pazarlıkların en önemlisini konuşmak üzere şu an İstanbul otellerinde kamplar kuruldu bile. Muhtemel bu saatten sonra büyük bir dayanışma sergilenecektir.

PLATFORM DESTEĞİNE RAĞMEN NEDEN BAŞARAMADILAR
Peki onca platform desteği, harcanan para ve onca zamana rağmen neden şimdiye kadar başaramadılar, o koltuğa oturamadılar.?. Çünkü herkes EN BÜYÜK, EN ÖNEMLİ, EN DEĞERLİ, EN VAZGEÇİLMEZ BENİM, O KOLTUK SADECE BENİM diyor. Hal böyle olunca da yıllardır Başaran Ulusoy gitmeyi çok istediği halde köyüne dönemiyor:)) Platformların bu halini, kavgalarını, yaramaz çocuklarını izleyen bir baba tebessümü ile izliyor, sataşmalara cevap verme gereği bile duymuyor.Ancak şunu da kabullenmek gerekiyor; platformların üç koldan sürdürdükleri bu agresif çabaları bu sene Ulusoy un zorunlu vedasını hazırladı. Sadece bunu başardılar yoksa üç platform birleşse Ulusoy ne yapar eder yine yine yine seçilirdi. Sektör istikrarı seviyor:)) TABLO BU.

NEDEN YENİ ADAYLAR ÇIKMIYOR
Peki neden yıllardır hep aynı adaylar sahnede, yeni bir isim çıkaramıyor sektör?.. Bir platformu ardına almadan, sadece kendisi olarak ortaya çıkan, siyasi parti başkanı gibi atıp tutmayan, az öz sade anlaşılabilir konuşan, bu göreve talip olacak başkaları yok mu, 9 bin acenta arasında.. Hatta neden kadın aday çıkmıyor, TÜRSAB Başkanlık koltuğuna ne kadar yakışırlar.. Kadınlar o koltuktan henüz korkuyor ama bir cesur yürek çıkacaktır bir gün inanıyorum.

SON DAKİKADA ÇETİN BİR ADAY...
Genel Kurula bir hafta kala TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün adaylığını açıkladı Deneyimli, çalışkan, başarılı ve gece gündüz telefonun ucunda. Aklımdan geçen isimlerden biriydi, diğeri de adeta ışık hızıyla hareket eden TÜRSAB ın atom karıncalarından Numan Olcar dı. Çetin Gürcün ün de son dakikada yarışa katılmasıyla TÜRSAB 23. Genel Kurulu daha hararetlendi.

ŞİMDİDEN SONUÇLAR HAYIRLI OLSUN
Hasan Erdem ve Firuz Bağlıkaya birleşme kararı aldılar. Her iki platformun üyeleri şimdiden İstanbul da kampa çekildi, stratejilerini masaya yatıracaklar. Emin Çakmak ın tek başına şansı yok, diğerleri ile birleşir mi, son dakika golleri bunlar. Zemin daima kaygan, tarafların vereceği kararların sonucu çok ciddi etkileyeceği kesin.
Seyahat acentalarının Çetin Gürcün hakkındaki görüşlerini değerlendirdiğimde ise SONUÇ şimdiden BELLİ diyebilirim. En iyi olan kazansın. Başarılı bir Genel Kurul diliyorum. Ülkemize, sektöre, TÜRSAB a Hayırlısı olsun.
          |                              

Nilgün ATAR
Turizm Yazarı
20 Şubat 2018 Salı
Mesaj Gönder 1142 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
YANLIŞ TARIM UYGULAMASI ARILARI YOK EDİYOR!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
ŞEHR-İ KARS

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
SEVGİ VE SEVGİ ÇİÇEĞİ

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CEFALU, SİCİLYA

F.Sema KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
FIJET GENEL KURULU MARAKEŞ İZLENİMLERİ

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM

Dilara Bahtiyar SARI
Yazara Mesaj gönderin
'ANTALYA'NIN SAĞLIK TURİZMİ: POTANSİYELİ, ZORLUKLARI, HEDEFLERİ

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
BAKSI MÜZESİ

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .