AKDENİZ TURİZM FORUMU'NA TÜRK DAMGASI

Malta’nın St. Julian’s şehri 5. Kez Akdeniz Turizm Vakfı tarafından hazırlanan Akdeniz Turizm Forumu’na ev sahipliği yaptı.

Bundan 6 yıl önce Malta Oteller ve Restoranlar Birliği öncelikle Akdeniz Havzasında bulunan turizm paydaşlarını bir araya getirerek sektördeki sorunları masaya yatırmak amacıyla konferans düzenlemeye başladı. Toplantılar son derece yorucu bir çalışma ve başarılı bir tanıtımın sonucu olarak bugün sadece Akdeniz e kıyısı olan ülkeler değil komşu ülkelerin de dikkatini çekti. 1-2 Mart 2018 tarihinde 5. düzenlenen Foruma 39 ülkeden 1200 ziyaretçi katıldı. Düzenlenen 12 panele her biri alanında söz sahibi uzmanlar katıldı.

Bu yılki Akdeniz Turizm Forumu'nda “Akdeniz deki Güzel Yaşam Herkesi Birleştiriyor- Mediterranean Beautiful Life Unites Everyone" yani kısaca "Mediterranean BLUE '' teması işlendi.

Malta Cumhurbaşkanı Marie-Louise Coleiro Preca başkanlığını yaptığı forumun açılış konuşmasında “tarihi, mirası, kültürü, güzelliği, çeşitliliği ve hepsinin ötesinde insanları ile eşsiz özelliklere sahip Akdeniz, karşılıklı iletişim, hoşgörü, farklılıklarımız ve ortak özelliklerimizle bir arada yaşayabiliriz. Böylece turizmin gelişmesinin yanı sıra dünya ekonomisine ve barışına katkı sağlayarak tüm dünyaya örnek olabilir '' dedi.

Bu yıl forumda “kadın ve liderlik '' konularına özel olarak yer verildi. Malta Cumhurbaşkanın bizzat açılışını yaptığı bu panelde kadın konuşmacılara destek vermesi dikkatlerden kaçmadı. “Turizmde Kadınların Liderliği '' konulu panelde Türk gurubunun başarılı kadın temsilcileri Ece Süeren OK ve Şehnaz Çehreli Shefik hareketli, ilgi çekici sunumları ve iş hayatında liderlik yarışında nasıl davranılması gerektiği konusunda hanımlara tavsiyeleri ile çok takdir topladı.

Cumhurbaşkanı kişisel olarak özen gösterdiği toplantıya 2 gün boyunca katıldı ve konuklarına 2 Mart 2018 Cuma gecesi düzenlenen törende ödülleri bizzat dağıttı. Türkiye nin Malta Büyükelçisi Başak Türkoğlu nun da katıldığı toplantıda bir konser ile Maestro Bruno Santori yönetimindeki Akdeniz Orkestrası tanıtıldı.

Turizm sektöründe uzman Türklerin katıldığı gecenin en güzel sürprizi Akdeniz Bölge turizmine katkıları nedeniyle “Üstün Hizmet Ödülü '' ne Tura Turizm sahibi Sayın Erkunt ÖNER in layık görülmesi oldu. Türklere büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olan bu ödül nedeniyle Erkunt Öner büyük ilgi gördü.Fotoğraflar:Tourmag
          |                              

F.Sema KUTLU
FIJET ve ATURJET Yönetim Kurulu Üyesi
07 Mart 2018 Çarşamba
Mesaj Gönder 1445 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
YANLIŞ TARIM UYGULAMASI ARILARI YOK EDİYOR!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
ŞEHR-İ KARS

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
SEVGİ VE SEVGİ ÇİÇEĞİ

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CEFALU, SİCİLYA

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TOPLUM OLARAK HAYAL ETMEYİ UNUTTUK

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM

Dilara Bahtiyar SARI
Yazara Mesaj gönderin
'ANTALYA'NIN SAĞLIK TURİZMİ: POTANSİYELİ, ZORLUKLARI, HEDEFLERİ

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
BAKSI MÜZESİ

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .