İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANINDA TRAFİK SORUNU

Haksız Yere Yazılan Trafik Cezaları

23 Nisan 2018 gece yarısı, İstanbul turundan dönüyorum. Saat 00.30 civarı ve Karşıyaka ya ne İzban ne de Belediye Otobüsü var. Kayınbirader beni alabileceğini söylüyor. İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali nde dışarda bekliyorum. Polisin elinde fotoğraf makinesiyle önüne gelen aracın plakasını çektiğini görüyorum.

Beni almaya gelen kayınbiradere durmamasını bilakis devam etmesini telefonda söylüyorum. Nitekim durmadan devam ediyor ama trafik polisinin kamerasından kurtulamıyor. Yani terminalden düz devam ederek geçtiği ve durmadığı halde plakanın fotoğrafı çekildiği için 108,00 TL para cezası kesiliyor.

Şimdi mesele 108 TL değil. Mesele bu memur arkadaşın havalimanında gördüğü her plakanın fotoğrafını çekerek millete para cezası yağdırmasının hangi görev ahlakı ve hangi meslek ilkesiyle uyuştuğu meselesidir… Bu cezayı paşa paşa ödedim çünkü mahkemeye verip haksız cezanın arkasından koşacak zamanım yok da ondan, gidip cezayı bir de faiziyle ödememek için yatırdım.

Yalnız mağdur ben değilim, bunu kendi gözlerimle gördüm zira o saatlerde hemen tüm araçların rastgele plakalarının fotoğrafları çekildi… Havalimanına adım atan herkesi suçlu ve yasak çiğneyen zanlı, ceza ödetilecek kurban mantığıyla havalimanı işleten devlet ve o memuru oraya sözde görevini icra etsin diye atayan emniyet bu yaptıkları hatalı uygulamanın izahatını vatandaşa yapmak zorundalar. O memur arkadaş da ya işten alınmalı ya da yerine adam gibi görevini yapacak biri atanmalı.

Vatandaşa eziyet ve zulmederek ne idarecilik ne de turizm yapılır. Yapılsa yapılsa ancak işkence yapılır. O da yapılıyor zaten…
          |                              

Asil S. TUNÇER
Profesyonel Turist Rehberi
26 Mayıs 2018 Cumartesi
Mesaj Gönder 2088 Yorumlar

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
BUĞDAY DOSTLUĞU

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
TARIMDAN KOPAN KÖYLERE 5 BİN MİLLET KONAĞI GELİYOR!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
AYASOFYA'DA SON SPAGAT

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
TUR OPERATÖRLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN DEĞİŞİM ELÇİLERİ OLUYOR

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
2018 TROYA YILI BİR İLETİŞİM STRATEJİSİNİN SONUCUDUR.

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
YENİ YASADA SON DÖNEMEÇ...

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
GEORGE V HOTEL ÖRNEĞİ: HARCAMA MI, YATIRIM MI..

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE TAM ERİŞİLEBİLİRLİK-II

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CEFALU, SİCİLYA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .