KUŞADASI'NDA BAŞKAN ZULMÜ

Seçim sürecinde gençlerle tartışan, insanlarla konuşmak yerine onları azarlayan, tartışma kültüründen ve insanı karşısına alıp seviyeli konuşma yetisinden oldukça uzak bir başkan.


Sorunlara çözüm odaklı olmaktan uzak, sorun olan başkan, Kuşadası nın talihsizliği. Kendisiyle ilgili arama motorlarında bolca olumsuz haber var. Ben burada aynılarını tekrarlamıyorum.

Kadınlar Denizi sahilinde, kumsalın eşiğine ucube bir binayı inşa eden ve o güzelim manzarayı tarihe gömen Esat Altungün den bile daha kötü. Emrinde çalışan personel de yüzü gülmeyen, sadece bildiklerini, daha Türkçesi verilen talimatlar doğrultusunda insanların canını sıkmaktan veya yakmaktan başka bir işe yaramayan, despot bir belediyecilik anlayışıyla Kuşadası gibi nezih bir belde ve turistik merkeze hiç de yakışmayan memurlar. Çoğunluğu öyle maalesef.

Belediye Başkanı Özer Kayalı nın bizlere yaşattığı bu zulümden sonra CHP Kuşadası nda tekrar hayatta seçim kazanıp işbaşına gelemez. En başta yedi göbek CHPli olan ben CHPli belediyelerden illallah dedim.

Seçmene nasihatim: belediyeciliğe siyasi bakan ve yerel yönetimlerle alakası olmayan, asıl hedefi belediyecilikten milletvekilliğine veya başka yerlere oynamak olan, vatandaşa hizmet, soruna çözüm üretmeyen belediye başkanlarına oy vermeyin.

Bariz örnek de, Özer Kayalı ve avenesi. Toplanmış, acaba kimin canını yakalım diye düşünüp taşınmışlar ve sonunda çareyi Kuşadası ndaki evinin balkonunu kapatanlardan para koparmakta bulmuşlar. Para ödeyip, ruhsatı yeniliyor ve tadilat izni alıyorsun. Sonra balkonunu kapatıp büyüyen çocuklarına alan kazanıyorsun. Tek amacın odayı biraz daha genişletip, balkonu da tozdan, yağmurdan kurtarmak. Sonra Özer Kayalı nın adamları gelip sana ceza yağdırıyorlar.

Sebep? Yok, balkonu ruhsatta bahsedildiği yapı malzemesiyle kapatmamışsın… Yok, balkona pencere koymuşsun. Yok, ön tarafı değil arka tarafı örtmüşsün vs vs… Ceza ödüyorsun yetmiyor, ardından ikinci ceza geliyor. Onu ödüyorsun bu sefer hem yeni ceza hem yıkım kararı geliyor. Kardeşim sen milletin evinden barkından ne istiyorsun? Kuşadası nın başından sonuna zaten evler böyle. Her 100 konutun 90 ı tadilatlı. Hepsini mi yıktıracaksın? Yıkmayınca da insanları cezaya mı boğacaksın? İnsanların konutlarıyla ne alıp veremediğin var? Sen, eziyet ettiğin bu insanların oyuyla işbaşına geldin.

Özer Kayalı. Kuşadası nın çoğunluğu senden memnun değil. Sokakta, caddede kimle konuşsam senden şikâyetçi. Sen Kuşadası na gelmiş en kötü başkansın. Senin bizlere yaptığın zulmü kimse yapmadı. Bir seçim daha yapılsa inan mahalle muhtarı kadar oy alamazsın zira sana artık bu ilçede oy verecek insan bırakmadın. Kuşadası halkı olarak sen bariz pişmanlığımız, “keşke ellerimiz kırılsaydı da oy vermeseydik '' , dediğimiz adamsın.

Bu arada tek kendini değil, CHP yi de Kuşadası nda bitirdin. Bundan emin olabilirsin.

          |                              

Asil S. TUNÇER
Profesyonel Turist Rehberi
17 Haziran 2018 Pazar
Mesaj Gönder 562 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
CİNAYET GİBİ KAZA 19 YAŞINDAKİ ÖĞRENCİYİ CANINDAN ETTİ

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
ÜLKEMDEN YANSIMALAR: DEVLET FOTOĞRAF YARIŞMASI Yorum VAR !

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
EMNİYET KEMERİNİN FENDİ, ERİK DALINI YENDİ

Dilara Bahtiyar SARI
Yazara Mesaj gönderin
'ANTALYA'NIN SAĞLIK TURİZMİ: POTANSİYELİ, ZORLUKLARI, HEDEFLERİ

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
REHBER İN AŞAĞI..! İŞTE SEKTÖR GERÇEKLERİ...

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
MEDİKAL TURİZMİN KÜRESEL EĞİLİMLERİ

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
KAYIP ŞEHİR PETRA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .