KUŞADASI'NDA BAŞKAN ZULMÜ

Seçim sürecinde gençlerle tartışan, insanlarla konuşmak yerine onları azarlayan, tartışma kültüründen ve insanı karşısına alıp seviyeli konuşma yetisinden oldukça uzak bir başkan.


Sorunlara çözüm odaklı olmaktan uzak, sorun olan başkan, Kuşadası nın talihsizliği. Kendisiyle ilgili arama motorlarında bolca olumsuz haber var. Ben burada aynılarını tekrarlamıyorum.

Kadınlar Denizi sahilinde, kumsalın eşiğine ucube bir binayı inşa eden ve o güzelim manzarayı tarihe gömen Esat Altungün den bile daha kötü. Emrinde çalışan personel de yüzü gülmeyen, sadece bildiklerini, daha Türkçesi verilen talimatlar doğrultusunda insanların canını sıkmaktan veya yakmaktan başka bir işe yaramayan, despot bir belediyecilik anlayışıyla Kuşadası gibi nezih bir belde ve turistik merkeze hiç de yakışmayan memurlar. Çoğunluğu öyle maalesef.

Belediye Başkanı Özer Kayalı nın bizlere yaşattığı bu zulümden sonra CHP Kuşadası nda tekrar hayatta seçim kazanıp işbaşına gelemez. En başta yedi göbek CHPli olan ben CHPli belediyelerden illallah dedim.

Seçmene nasihatim: belediyeciliğe siyasi bakan ve yerel yönetimlerle alakası olmayan, asıl hedefi belediyecilikten milletvekilliğine veya başka yerlere oynamak olan, vatandaşa hizmet, soruna çözüm üretmeyen belediye başkanlarına oy vermeyin.

Bariz örnek de, Özer Kayalı ve avenesi. Toplanmış, acaba kimin canını yakalım diye düşünüp taşınmışlar ve sonunda çareyi Kuşadası ndaki evinin balkonunu kapatanlardan para koparmakta bulmuşlar. Para ödeyip, ruhsatı yeniliyor ve tadilat izni alıyorsun. Sonra balkonunu kapatıp büyüyen çocuklarına alan kazanıyorsun. Tek amacın odayı biraz daha genişletip, balkonu da tozdan, yağmurdan kurtarmak. Sonra Özer Kayalı nın adamları gelip sana ceza yağdırıyorlar.

Sebep? Yok, balkonu ruhsatta bahsedildiği yapı malzemesiyle kapatmamışsın… Yok, balkona pencere koymuşsun. Yok, ön tarafı değil arka tarafı örtmüşsün vs vs… Ceza ödüyorsun yetmiyor, ardından ikinci ceza geliyor. Onu ödüyorsun bu sefer hem yeni ceza hem yıkım kararı geliyor. Kardeşim sen milletin evinden barkından ne istiyorsun? Kuşadası nın başından sonuna zaten evler böyle. Her 100 konutun 90 ı tadilatlı. Hepsini mi yıktıracaksın? Yıkmayınca da insanları cezaya mı boğacaksın? İnsanların konutlarıyla ne alıp veremediğin var? Sen, eziyet ettiğin bu insanların oyuyla işbaşına geldin.

Özer Kayalı. Kuşadası nın çoğunluğu senden memnun değil. Sokakta, caddede kimle konuşsam senden şikâyetçi. Sen Kuşadası na gelmiş en kötü başkansın. Senin bizlere yaptığın zulmü kimse yapmadı. Bir seçim daha yapılsa inan mahalle muhtarı kadar oy alamazsın zira sana artık bu ilçede oy verecek insan bırakmadın. Kuşadası halkı olarak sen bariz pişmanlığımız, “keşke ellerimiz kırılsaydı da oy vermeseydik '' , dediğimiz adamsın.

Bu arada tek kendini değil, CHP yi de Kuşadası nda bitirdin. Bundan emin olabilirsin.

          |                              

Asil S. TUNÇER
Profesyonel Turist Rehberi
17 Haziran 2018 Pazar
Mesaj Gönder 643 Yorumlar

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
MALTA'DAN GURURLANDIRAN İKİ ÖDÜLLE DÖNDÜK..

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
TURİST REHBERİNİN GÖZÜNDEN FOTOĞRAF TUTKUSU

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
300 DOLARLIK MERMER İÇİN 30 BİN AĞACI KESECEKLER!

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SIRT ÇANTALI TURİST DAHA FAZLA HARCAMA YAPIYOR

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
AKDENİZ TURİZM FORUMU: MALTA

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
PRİZREN KAHRAMANLARI II

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
TAORMINA, SİCİLYA

Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ
Yazara Mesaj gönderin
ANTALYA'DA YAŞANAN FIRTINA VE HORTUM FELAKETİ

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
TUR OPERATÖRLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN DEĞİŞİM ELÇİLERİ OLUYOR

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .