PARKE TAŞININ ÜSTÜNE ASFALT DÖKTÜ, İLK YAĞMURDA EVLERİ SU BASTI

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan Mahallesi’nde parke taşı ile kaplı bazı cadde ve sokaklarda seçim öncesi asfalt döken AKP’li Kaş Belediyesi’ne vatandaşlardan tepki geldi.

Parke taşı kaplı eğimli sokaklara dökülen asfaltın ardından yağan ilk yağmurda ev ve iş yerlerini su basınca mağdur olan vatandaşlar belediyeye başvurarak asfaltın sökülmesini talep etti.

AKP li Kaş Belediyesi, Haziran başında Kalkan Mahallesinde bazıları kilit taşıyla kaplı bazı cadde ve sokakları sıcak asfaltla kapladı. Akdeniz Caddesi ile Manolya Sokağı nda yapılan asfaltlama çalışmasının ardından yağan ilk yağmurda bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Kaş Belediyesi nin yaptığı uygulamaya tepki gösteren vatandaşlar, daha önce kilit parke taşı döşeli olan cadde ve sokağa tüm uyarılara rağmen asfalt döküldüğünü, gider ve rögarların da asfalta kapatıldığını belirtti. Artan asfalt malzemesinin de Kalkan a girişteki caddeye döküldüğü görüşünü savunan vatandaşlar uygulamaya tepkili.

EVLERİNİ SU BASAN VATANDAŞLAR BELEDİYEYE BAŞVURDU
Kalkan da yaşayan sel mağduru vatandaşlar, Kaş Belediyesi ne konuyla ilgili bir dilekçe ile başvurarak sorunun çözülmesini talep etti. Akdeniz in incisi olan küçük köy yollarının kilit taşı ile kaplı iken otoban gibi asfaltla kaplanmasına tepki gösteren vatandaşların yazdığı dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Bölgenin yağmur şiddeti düşünülmeden, eğim hesapları yapılmadan tüm rögar ve diğer giderlerin de üstü kapatılarak yapılan asfaltlama çalışmaları tüm ikaz ve uyarılara rağmen oldu bittiye getirilmiştir. İlk yağan yağmurda evimizin tüm odaları doldu. Elektrik panosu 25 cm. su içinde kaldı. Yollar su çekildikten sonra çamur içinde. Üst yola su kanalı yapılması gerekiyor ki Akbel ve Kalamar yolundan gelen su buraya inip toplanmasın.“

‘HER YER BETON VE ASFALTLA DOLDURULUYOR
Kaş Belediyesi nden yapılan asfaltın sökülmesini talep eden Kalkanlı vatandaşlar, böylece kilit taşının altındaki toprağın yağmur suyunu çekebileceğini düşünüyor. Asfaltla kaplanan Akdeniz Caddesi ne daha önce de beton döküldüğünü dile getiren vatandaşlar her yerin beton ve asfaltla doldurulmasına tepkili.
          |                              

Yusuf YAVUZ
Gazeteci Yazar
23 Haziran 2018 Cumartesi
Mesaj Gönder 557 Yorumlar

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMDE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
ÜLKEMDEN YANSIMALAR: DEVLET FOTOĞRAF YARIŞMASI Yorum VAR !

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
EMNİYET KEMERİNİN FENDİ, ERİK DALINI YENDİ

Dilara Bahtiyar SARI
Yazara Mesaj gönderin
'ANTALYA'NIN SAĞLIK TURİZMİ: POTANSİYELİ, ZORLUKLARI, HEDEFLERİ

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
REHBER İN AŞAĞI..! İŞTE SEKTÖR GERÇEKLERİ...

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
BAKSI MÜZESİ

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
MEDİKAL TURİZMİN KÜRESEL EĞİLİMLERİ

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
KAYIP ŞEHİR PETRA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .