GAP YTK BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY OLURSA...

TÜRSAB Yöre Temsil Kurulu seçimleri bu hafta itibariyle başlıyor.Ülke genelinde yapılanması planlanan 35 Yöre Temsil Kurulu 1 Başkan 4 üye ile temsil edilecek. Bölgesel Yürütme Kurulu BYK lar yerine geçecek olan YTK lar 3.6.2018-30440 sayılı Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği ve TÜRSAB Yönetim Kurulunun 3-7.2018 tarihli olağan YK kararı ile uygulamaya geçiyor.

Ancak büyük bir hızla onaylanarak sektöre sunulan yeni TÜRSAB yönetmeliği ve YTK planlaması seyahat acentaları arasında yoğun tartışmalara neden oldu. YTK uygulamasının acentaları böldüğü ve merkeze yakın önceden belirlenmiş kişilerin seçilmesi konusunda sektörün önde gelenleri endişelerini dile getirdi.

YTK YÖNETİMİNE KADIN ADAY OLURSA...
GAP Yöre Temsil Kurulu Başkan adayı Gaziantep in köklü acentalarından Kantara Turizm in sahibi Hasibe Sözmen olduğunu öğrenince memnun oldum. Çünkü turizm sektöründe yönetimlerde aktif rol alan kadınlar canla başla çalışarak çok başarılı oluyorlar. Pek çok örnekleri var.

BÖLGENİN BAŞARILI İSMİ HASİBE SÖZMEN İN ADAYLIĞI NASIL KARŞILANDI...
Kantara Turizm in sahibi Hasibe Sözmen, Salı günü yapılacak seçimlerde güçlü ve başarılı bir aday. Ancak güvenilir kaynaktan aldığımız duyumlara göre belli bir kesim Sömen hakkında söylenecek hiçbir olumsuz şey bulamayınca
“Yine bir kadın mı bizi yönetecek“ diye kazan kaldırmış. Sözmen e bu fırsatı tanımak yerine engellemeye kalkışmak sektöre zaman kaybettirir.
Oysa zaman çok önemli, yapacak çok iş var.
SÖZMEN, ACENTALARIN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜNÜ ÖNEMSİYOR...
Hasibe Sözmen, efsane turizmci Gülseren Sözmen in kızı. Gaziantep ve bölge turizm tarihinde bir kilometre taşı olan, muhteşem hizmetler veren bir turizmci aileye mensup. Aynı zamanda kokartlı rehber ve bölgesel ortak tur platformu kurucusu. Acentaların bir araya gelmesinden doğacak gücü çok önemsiyor ve bu konuda yüzde yüz başarıya ulaşmış, çok ciddi birçok çalışma ve emekleri var.

Gaziantep Ticaret Odası Meclisine seçilen ve bölge turizmi için çok önemli faaliyetlere imza atan Hasibe Sözmen in entrikalarla engellenmek yerine deneyimlerinden faydalanmak, üretken, yaratıcı ve birleştirici duruşunu desteklemek gerekiyor.
GAP Yöre Temsil Kurulunun faaliyet alanı Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Kahramanmaraş ı kapsıyor. 1 Başkan 4 üye ile temsil şekli olan GAP YTK seçimi 17 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşecek.
          |                              

Nilgün ATAR
Turizm Yazarı
16 Temmuz 2018 Pazartesi
Mesaj Gönder 1774 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BAZEN TEK BİR YAPRAK YETER…

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
YETİŞKİNLER VE YETİŞENLER

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
HOŞGELDİN BABACIĞIM II Yorum VAR !

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
SELANİK TÜRKLERİNDİ –II-

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
ALMAN TURİZMİNDE DİJİTALLEŞME

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
YOZGAT'TA BİR HAFTA SONU Yorum VAR !

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SOSYAL MEDYADA TURK TURİZMİ

Hikmet TOSUN
Yazara Mesaj gönderin
İNANÇ TURİZMİNDE SEYİT BİLAL İBRAHİM HAZİRESİ Yorum VAR !

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .