TURİZM MEDYASI SERBEST GAZETECİLİK KONUSUNDA ÖNDER OLABİLİR

Turizmhaberleri.com olarak çalışan tüm medya mensuplarının 10 Ocak Dünya Gazeteciler Gününü ebediyete intikal edenleri rahmetle anarak kutluyoruz.

Bugün, 10 OCAK Dünya Gazeteciler Günü nde Dünyada oldukça bilinen bir kavram olan Serbest Gazetecilik ve Serbest Gazeteciler (Freie Journalisten, Freelance Journalist) konusunda Turizm Medyası olarak yapabileceklerimizi gündeme taşımak istiyorum. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=1900

FIJET Başkanı Tijiani HADDAD ın “Turizmin Dünya ekonomisi, huzuru, kültürü ve çevresi için bir güç kaynağı olduğu tanımıdır. Bunun bir sonucu da Sayın HADDAD ın “bu özelliğin turizm basını tarafından kamuoyuna taşınacağına ve turizmi şimdiye kadar hep doğru yönde değerlendiren turizm yazarları ve gazetecileri olarak ülkelerimiz için çok şeyler yapabileceğimize inanıyorum sözlerinin arkasındaki gücün farkına Kültür ve Turizm Bakanlığı nın da varması olacak.

Özel bir ihtisas dalı olan Turizm Yazarlığı ve Gazeteciliği Bakanlık tarafından yapılan etkinliklerde de bu topluluğa özel bir önem verilmesini gerektiriyor. Bir arşiv oluşturulması, Basın müşavirliğinin bültenler dışında da ilişki içinde olması etkinliğin artmasını, akreditasyonu ve haber kaynaklarına uygun şartlarla ulaşılmasını sağlayacak ilave yararlar getirecektir.

100 ncü Yılda Türk Turizmi
Turizmhaberleri.com olarak, turizm medyasının görevlerinden biri olarak kabul ettiğimiz katkı ve vefanın unutulmaması açısından ülkeyi 100 ncü yıla taşıyan turizm kuruluşlarının, kişilerin 2023 yılında özel bir programla anılmaları için şimdiden çalışmalara başlanılmasını önermek istiyoruz. Bu çalışmanın ilk aşamalarından başlayarak oluşturulacak kararlar için de yol gösterici olacağı bir yaşam tarzının gibi ilkelerin benimsenmesi, geleceğe umutla bakan çocuklar ve gençlerin yetişmesinde etkili olacaktır.

Sonuçları Görmek Hakkımız
Sanat ve teknoloji alanında başarı öykülerini hemen her gün duymaktan mutlu olduğumuz geleceği karar vericileri gençlerimiz için yenilikçi bir yönetişim ortamında onların becerilerini dilimizdeki kavramlarla geliştirdikleri eserlerin yaşantıdaki boyutlarını görmeyi de hak ettiklerine inanıyorum.

Geleceğimize yeni bir pencereden bakmak tıkanıklıkları çözmek, işimizin ve kendimizin İtibarını, ününü artırmak ve Nesiller arası iletişimin “Bilgi Kayması ve “Bilgi Kaybı olmadan devamı açısından kuşakların birlikte olacağı eşgüdüm ortamı gerekiyor.

Seçilmek
Onları gençlik dönemlerinde “Kendin Olmak '' , “Ortamı Tanımak '' ve “Geleceği Tasarlamak '' evreninde güzel davranışlarla, ileride paylaşabilecekleri değerli anılarla, örnek davranış kalıpları ve ilkelerle kendilerine emanet edilen bir geleceğin bilinci ile gençlik dönemlerine hazırlamamız gerekiyor.

Bu bağlamda reşit olma yaşı ile seçme seçilme hakkının eşitlendiği nadir ülkelerden biri olarak gençlerimizin önümüzdeki yerel seçimlerden başlayarak seçimle gelinen tüm organlarda kendi haklarını ve dileklerin dile getirebilen bir ortama kavuşmaları birkaç dönem sonra da TBMM de deneyimli üyeler olarak idaredeki arkadaşları ile eşgüdüm halinde yeni Y kuşağı yönetim anlayışı oluşturabilmelerinin yolunu açmamız gerektiğini düşünüyorum.

Sanat, kültür, turizm, arkeoloji ve her alanda yetişmiş gençlerimizin kendilerini ifade edebilmeleri bu yolla mümkün olacaktır.

Geleceği belirleyecek yayınlarla üzerimize düşenleri en iyi şekilde yerine getirme görevini yüklenen Turizm medyası olarak yenileşimlere açık olduğumuzun güveni ile
Turizmhaberleri.com olarak çalışan tüm medya mensuplarının bu özel gününü ebediyete intikal edenleri rahmetle anarak kutluyoruz.          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
10 Ocak 2019 Perşembe
Mesaj Gönder 636
 Yorumlar
TAHSIN DENIZ ARPACI yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Güzel yazı 11.01.2019

Bu yazınız da güzel bir yazı olmuş. kaleminize sağlık Hüsnü Bey Amca ...

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN MİDYAT HASANKEYF 2

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN KAPI HİÇ ŞEN OLMUYOR

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BİR DÖNEMİN TANIĞI YOLCU BEKLEME EVLERİ YOK OLUYOR

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
HEORTOLOGİE

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SAKLI CENNET ARTVİN

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMİN GENÇ ROL MODELİ: SİDAL YAŞAR

Elif ÇALIŞKAN
Yazara Mesaj gönderin
HAYVANLARLA KONUŞABİLSEK NE GÜZEL OLUR

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
TEOS Yorum VAR !

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
IBO KONSTANZ GÖLÜ FUARI VE KAPANIŞI Yorum VAR !

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .