BARACUDA TOUR'DAN SONRA TUR ANDIAMO'DA KAPATILACAK MI?

Bir yazım nedeni ile BARACUDATOUR’un kapatılmasına imza atan Hande Aslanalp’in gözü bu kez TUR ANDIAMO’da mı?

Aslanalp, “TÜRSAB da Tebrik Kuyruğu“ başlıklı yazım nedeni ile 15 ay sonra beni mahkemeye vermiş. Günaydın, hayırlı olsun. Bu şahıs, acenta kapatma eylemini geçtiğimiz dönemde BU dayanışması ile gerçekleşmişti. Bu kez Tur Andiamo nun kapatılması için Firuz Bağlıkaya ya mı güveniyor?. İzmir lerden kalkıp, iki günün biri Türsab a gelmesi pek de hayra alamet değil..!

Başka bir nedeni yoksa, bu saldırının, bu kinin, nefretin sebebi bazı enteresan işleri ortaya çıkartmam, yazmam olabilir mi? Malumunuz hanımefendi, BU tarafından taltif edilerek pek de uzmanı olmadığı bir konuda İzmir Gastronomi Fuarının başına getirilmişti. Kendisi başa geldiği günden beri Türsab bu fuardan senelerce zarar etti. Türsab ın sadece geçen seneki zararı 200.000TL. Ancak, her ne hikmetse bizler Türsab olarak zarar ederken, şirketi 2 senedir Türsab Gastronomi fuarına rakip GastroFest adıyla bir organizasyon düzenliyor. Bu benzer fuardan belki de her sene cebine milyonlar atıyor. Helal olsun. Gözümüz yok. Ancak, biz bir restoran açacağız ve dükkanı güvenilir! birine emanet edeceğiz. Bizim restoran 5 sene boyunca zarar edecek ama kendisi hemen yanımıza bir restoran açacak ve aynı menüleri satacak. Etik mi şimdi bu? - ekte kendi paralel fuarının reklamı -

Hepimizin, yani çoluğumuzun çocuğumuzun rızkından kesip ödediğimiz paralar ve aidatlarla ayakta durmaya çalışan Türsab ımızın uğradığı zararı ve rakip olan kendi komşu fuarını yazdım diye kin tutmuş olabilir mi bu şahıs? Böyle mi susturacak beni?

Türsab ın her kuruşunda İstanbul dan Anadolu ya tüm acentalarımızın emek ve alın teri vardır. Bunun ziyan olmaması için her türlü mücadeleyi dün olduğu gibi bugün de yapıyoruz. Gerekirse bedelini, bir acentamı daha kaybederek, gerekirse para cezası ödeyerek hatta gerekirse hapis yatarak da olsa Türsab ımızı savunuruz. Ama yetimin, emekçinin, acentaların alın terinin hakkını, rızkını yiyenlere asla sessiz kalmayız. Dün susmadık, bugün de susmayız, yarın da susmayacağız. ÇÜNKÜ TÜRSAB BİZİM… Vicdanlı acentalarımız da günü gelince bunun hesabını sorar...

Şimdi tüm bu gerçeklerin ışığında kendisine güvenip paramızı pulumuzu Türsab ımızı emanet ettiğimiz Firuz Bağlıkaya nın hala bu zat ı İzmir Gastronomi Fuarının başında tutup tutmayacağı merakla bekleniyor.

İzleyelim görelim, saflarımızı alalım...
Türsab için hep birlikte daha güzel günlere...
          |                              

Cem POLATOĞLU
Andiamo Tur
15 Nisan 2019 Pazartesi
Mesaj Gönder 510 Yorumlar

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
BİR TANITIM AJANSI ÖRNEĞİ: ATOUT FRANCE

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CHENONCEAU ŞATOSU, LOIRE VADİSİ, FRANSA

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BAKANLIK KERVANSARAYDA KALORİFER VE KLOZETİ UYGUN GÖRDÜ!

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
TÜRKİYE İŞ BANKASI İKTİSADİ BAĞIMSIZLIK MÜZESİ

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
SMYRNALI HEMŞEHRİLERİM AMİŞLER

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN MİDYAT HASANKEYF 2

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMİN GENÇ ROL MODELİ: SİDAL YAŞAR

Elif ÇALIŞKAN
Yazara Mesaj gönderin
HAYVANLARLA KONUŞABİLSEK NE GÜZEL OLUR

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
IBO KONSTANZ GÖLÜ FUARI VE KAPANIŞI Yorum VAR !

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .