KENDİNİ AŞMAK

ÖZLEMLERİMİZE SINIR KOYMADAN

Cumhuriyetimizin kuruluş ve kurtuluş günlerinin başlangıcında yer alan 23 NİSAN TBMM nin açılışına ulaşacağımız bu günlerde gazetemizin kamuoyu ile birlikte kutlanması yolunda başlattığı girişiminin hedefi, 19 MAYIS 2019 a geldiğimizde bir başka kutlama şekli kazanmasının yolunu açılması, bu özel günlerin kutlanmadan geçilmemesi için bu yıllardan başlayarak kendini aşması, devrini doldurmuş söylemlerin yerini alacak yeni bir anlayışla kutlanmasıdır.

Gazetemizin önem ve değer verdiği Yazılarımızda değerli okurlarımızla paylaştığımız (www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=4223); TRT Radyo 1 de program konuğu olarak ele aldığımız (www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=34212) bu konudaki hedefimiz Kutlamaların herhangi bir nedenle ertelenmemesi, gücünü yitirmiş söylemler yerine yeni, ufuk açan yenileşim (innovasyon değil) getiren ilkelerle sürdürülmesi için bilinçli bir kamuoyu oluşturulması ve çocuklara ve gençlere emanet edilmiş bu geleneklerin ile paylaşılmasıdır.

Gönül vermek isteyen, emeği geçenlere teşekkürlerimizle.

ÖZLEMLERİMİZE SINIR KOYMADAN
10 KASIM 2018

Yazımı, Atatürk ü Atatürk ün kendi kaleminden çıkan ve sunulan bir eserle anmamızın farklılığını gösteren Başkent Üniversitesi ndeki NUTUK un yıllar sonra ancak bu kadar güzel sunulabileceğini, günümüz gençlerine geçerli öğretim şekilleri ile bu kadar güzel aktarılabileceği bu etkinliğe katılabilme şansını elde etmiş kişiler arasında olmanın mutluluğu ile paylaşıyorum.

Sunumları sırasında NUTUK un ruhunu ve yazım aşamasında ATATÜK ün her satırını el yazısı ile yazarken özlem ve duygu dolu ifade tarzını aktaran BÜTAM Müdürü Prof. Dr. Seçil Karal Akgün ve yaşayan Atatürk kavramı ile Rektör Prof. Dr. Ali HABERAL izleyicileri etkinliğin içine çekmeyi başardılar.

Değerli hocamın tanımıyla “NUTUK/SÖYLEV, bireysel onur ve özgürlükle ulusal onur ve özgürlüğün ayrılmaz birlikteliğini, ulusal bağımsızlık ve özgürlük ile Cumhuriyet in de aynı anlamı taşıdığını sergileyen bir düşün ve eylem ürünüdür. Özellikle tiyatronun, insanlarda değer ve tutum değişikliği sağlamadaki etkinliği bilinmektedir. NUTUK/SÖYLEV gibi bir demokrasi klasiğinin tiyatro yoluyla genç kuşaklara ve genellikle yetişkinlere sunulmasının, demokrasi kültürümüze eşsiz katkı yapacağı açıktır. www.yeniadana.net/kose-yazilari/nutuksoylevin-91-yildonumu-kutlu-olsun-3056.html

Atatürk ün bir eseri ancak bu kadar verimli, anlamlı, etkileyici olarak paylaşılabilirdi. Diğerleri için de bir örnek olması dileği ile Devlet Tiyatrosu ve Devlet Opera ve Balesi Sanatçılarımıza, içten gelen yorumları ile yaptıkları aktarımları için de şükranlarımı ifade etmeliyim.

BAYINDIR SÖĞÜTÖZÜ HASTANESİ
Bu yayını 10 yıl sonrası için verdiğim randevuları gerçekleştirme ümidimi yenileyen Bayındır Söğütözü Hastanesi Hematolji Servisi nden Prof. Dr. Ali Uğur URAL, çok değerli ekibi ve Hastanenin şifa dağıtan ortamını oluşturan tüm çalışanlarının sayesinde onlara şükranlarımı iletme fırsatı olarak değerlendiriyorum.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
23 Nisan 2019 Salı
Mesaj Gönder 509
 Yorumlar
TAHSIN DENIZ ARPACı yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Güzel Yazı 24.04.2019

Güzel bir yazı olmuş. Elinize kaleminize sağlık Hüsnü Bey Amca...

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
SALDA GÖLÜ'NÜ BESLEYEN DERE ÜZERİNDE YAPILAN GÖLETİN İNŞAATI DURDU!

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZM ÖRGÜTLERİ, TURİZMCİLER, AKADEMİSYENLER SUSARSA …

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
MENÇUNA

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMİN GELECEĞİ... GELECEĞİN TURİZMİ

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
GÖNÜL GÖZÜYLE İTALYA

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
ENGELSİZ ÇOCUKLUK…

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CHENONCEAU ŞATOSU, LOIRE VADİSİ, FRANSA

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SAKLI CENNET ARTVİN

Elif ÇALIŞKAN
Yazara Mesaj gönderin
HAYVANLARLA KONUŞABİLSEK NE GÜZEL OLUR

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .