GODOT'YU BEKLERKEN

Bildiğiniz gibi Bakanlığımızın tam adı T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’dır. Bazı görüşlere göre bu bakanlığın Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı olarak ayrılması gerektiği düşünülse de bu gün tek bir bakanlıktır.

İşte bu nedenle yazının başlığının Samuel Beckett in ünlü bir tiyatro oyunundan esinlenmesi size de aykırı gelmemelidir.
Beckett, sahne arkasında sıraları bir türlü gelmeyen oyuncuların tüm duygularını analiz ederken onların GÖRÜNÜR OLMA özlemlerini şiirsel bir dille aktarıyor.

BİZ GÖRÜNMEZ DEĞİLİZ diye engellilerin SESİ ve HOLOGRAMI ! olmak ister, HAYAL GÜÇÜNDEN bahsederken (daha önceki yazılara bkz.) amacım GODOT daki oyuncular gibi fark edilmek-görünür olmak değil ülkem turizmi için kimi zaman makale-tebliğ-seminer-röportaj olarak dile getirdiğim hayallerin hayata geçmesidir.

Eylül 2018, France Diplomatie den bir haber:
‘ Fransa, 2017 yılında 87 milyon yabancı ziyaretçisi ile dünyanın önde gelen turist destinasyonudur. Turizm ekonomisinin kilit sektörüdür.

2020 yılına kadar 100 milyon uluslararası turist hedefine ulaşmak, bu stratejik sektörü geliştirmek için turizm öncelikli olarak eylem planına alınmıştır.

Turizm yol haritasını devlet eli ile belirlemek için; Başbakan, temmuz 2017 de 17 hükümet üyesi ve seçilen görevliler, endüstri uzmanları ile Bakanlıklar arası Turizm Konseyini topladı. Ayrıca Avrupa ve Dışişleri Bakanının başkanlık ettiği Yönetim Kurulu ile Turizm Konseyi her üç ayda bir toplanma kararı aldı.


Bunun açılımı bence RİSK YÖNETİMİ dir.
Kısa anlatımla, hedeflere ulaşma yolundaki tehlike ve belirsizliklerin tanımlanması, analiz edilmesi ve bunların etkilerinin değerlendirilmesi çalışmalarıdır risk yönetimi..


Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan himayesinde gerçekleşen 3. Turizm Şurası sonrasında hazırlanan Turizm Şurası Eylem Planının bir an önce hayata geçmesi ümidi ve dileğiyle
Sizleri Saygıyla Selamlarım.


          |                              

A.Nejat  Şardağı
European Network for Accessible Tourism ENAT Türkiye Temsilcisi
25 Nisan 2019 Perşembe
Mesaj Gönder 250 Yorumlar

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
'GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLERİ' O GÜN PROGRAMLANMIŞTI

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
SALDA GÖLÜ'NÜ BESLEYEN DERE ÜZERİNDE YAPILAN GÖLETİN İNŞAATI DURDU!

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZM ÖRGÜTLERİ, TURİZMCİLER, AKADEMİSYENLER SUSARSA …

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
MENÇUNA

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
GÖNÜL GÖZÜYLE İTALYA

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
ENGELSİZ ÇOCUKLUK…

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CHENONCEAU ŞATOSU, LOIRE VADİSİ, FRANSA

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SAKLI CENNET ARTVİN

Elif ÇALIŞKAN
Yazara Mesaj gönderin
HAYVANLARLA KONUŞABİLSEK NE GÜZEL OLUR

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .