YENİDEN KURULUŞUN İZLERİNİ TAŞIYORLAR

TRT Radyo 1’ de Milli mücadelenin 100’üncü yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Bodrum’dan Samsun’a taşınan enerjinin yüklü olduğu STS Bodrum Okul Gemisi’ni konu alan Falih AKICI’ın hazırladığı, Zafer ELGİN’in yerinde katkıları ile hedefine ulaşan bir program gerçekleştirdik.Programı güncel ve geleceğe yönelik önerilerle gelişmesini sağlayacak iki cepheli yönü ile de Ekonomi Günlüğünde Prime-Time ilkeleri ile uyumlu bir program olarak değerlendirirken; Önerilerin sunulması gereken zaman aralığında iletilebilmesini öngören programları tanımlayan Prime-time ölçütlerinde bir iletişim ortamı sağlandığını düşünüyorum.

Bu örnek hareket, benim için 1983 yılından beri Türk yatçılığını Denizciliğimiz ile birleştiren evrensel ve ulusal değerlerle yücelten dostlarıma teşekkürlerimi yinelemek fırsatı oldu.

Hedef SAMSUN
STS Okul Gemisi ve yolda Dz.K.K. nın Samsun Rotalı 100 ncü yıl Atatürk Rallisi kapsamında artan katılımlarla 19 MAYIS günü Samsun a ulaşacak gemilerin sinerjilerine katılmak isteyenlere 10 gün önceden oluşturduğumuz haber, katılmak isteyenlere için de bir çağrı niteliğindeydi. www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=34292

Ekonomi Günlüğü Programı nın içeriği ile de uyumlu bu gelişim içeresinde dikkat çekici bir özellik de gelecek yıllar için yenileşimci turlara, yeni düşüncelere kurtuluş ve kuruluşun ikinci yüzyılında neden olması gerektiği konusuydu. Bu yıl hazırlanan Amasya Programı benzeri içerikli turların gelecek yıllarda Sivas, Erzurum ve 2023 ‘e kadar Anadolu nun tümünde yeni oluşumlara konu olması beklentisini de vurgulamış olduk.

Sinop u Unutmadan
Bandırma Vapurunun Samsun dan önce Sinop a uğradığı, karaya buradan çıkılması yönünde görüşmeler yapıldığı tarihte yer almaktadır.
Sinoplu maket tekne yapım ustası Doğan Ülgen in, Atatürk ün 19 Mayıs 1919 da Samsun a çıkışının 100 ncü yılı dolayısıyla, Atatürk ün Milli Mücadele yi başlatmak için Samsun a gelirken kullandığı Bandırma Vapuru nun maketinden 100 adet ürettiği haberini de destekleyici ürün örneği olarak burada paylaşmak istiyorum.
www.vitrinhaber.com/kultur-sanat/milli-mucadele-nin-100-yilina-ozel-100-maket-bandirma-vapuru-h28656.html

Bitmeyen Başarı
STS Bodrum Gemisi ile başladığımız sunum Bitmeyen Başarı eseri ile zirveye ulaşacak etkinliği de önceden haber verme fırsatı oldu. www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=34293
Tüm gelişmeleri ve böyle bir etkinliği turizm medyasına taşıma fırsatının mutluluğu ile yayınlamaktayız.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
11 Mayıs 2019 Cumartesi
Mesaj Gönder 402
 Yorumlar
TAHSIN DENIZ ARPACI yorum yaptı... Yorum Ekleyin
Güzel yazı 12.05.2019

Güzel bir yazı olmuş. Elinize, kaleminize sağlık Hüsnü Bey Amca...

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
BİR TANITIM AJANSI ÖRNEĞİ: ATOUT FRANCE

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
CHENONCEAU ŞATOSU, LOIRE VADİSİ, FRANSA

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
BAKANLIK KERVANSARAYDA KALORİFER VE KLOZETİ UYGUN GÖRDÜ!

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
SMYRNALI HEMŞEHRİLERİM AMİŞLER

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
MARDİN MİDYAT HASANKEYF 2

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SAKLI CENNET ARTVİN

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
TURİZMİN GENÇ ROL MODELİ: SİDAL YAŞAR

Elif ÇALIŞKAN
Yazara Mesaj gönderin
HAYVANLARLA KONUŞABİLSEK NE GÜZEL OLUR

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
IBO KONSTANZ GÖLÜ FUARI VE KAPANIŞI Yorum VAR !

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .