AKOK MEVSİMİ AÇTI

Özel Günlere Özel Etkinlikler

Bu yıl Babalar Günü’nü öteden beri üzerinde durduğumuz her günün öneminin bir başka etki ile artırılması görüşümüzü de doğrulayan, STK’nın temsilcilerini bir araya getiren AKOK (Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü)’nün de çağrılı olduğu, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (AOSB)’nin “10’ncu Geleneksel Katılımcı Kahvaltısı” nda farklı bir etkinlikle yaşadık. https://www.anadoluosb.org.tr

Günün önemini ortaya koyan ise eğitimin öncelikli bir hedef olarak belirlendiği AOSB’nin kuruluşundan bu yana Başkent Üniversitesi desteği ile gerçekleşen etkili büyüme çizgisine bu yıl Türk Eğitim Vakfı ile imzalanan iş birliği protokolü ile yeni bir ivme daha eklenmiş olmasıydı.

AOSB Başkanı Hüseyin Kutsi TUNCAY’ın yoktan var edilen, bölge üyeleri tarafından yönetilen, Ankara’nın değerleri arasında saydığı AOSB’de eğitimin önemini betimleyen konuşmaları Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet HABERAL ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ’ın destekleri ile de ümit veren çalışmaların müjdecisi oldu.

Üreten Hakkını Alacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ konuşmasında Ankara’nın üretim imkânlarının desteklenmesini içeren kentsel ve kırsal gelişim projeleri ile ilgili açıklamaları üretimin yerlerinin ve geleneksel yerel, köy üretimlerinin önemine dikkat çekiyordu.

Kırsal kesim değerlerinin ekonomiye kazandırılması ve sanayi bölgelerinde üretime katkı sağlayacak enerji ve diğer alt yapıların desteklenmesinin ağırlıklı olduğu projeler ile AOSB’nin hedefleri ile de tam bir uyumun ifadesi idi.

Hedef Ankara Ekonomisinin Eğitim, üretim ve hizmetler alanında hızla gelişen gücü ile yöresel bir kalkınma modeli olmasıydı.

Özgürlük ve Adalette de Başat Olacağız
Etkinliğin amaçlara uygunluğu, Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet HABERAL’ın bilimde elde ettiğimiz başarıların dünya ortamındaki yerinin Özgürlük ve Adalet’ te de aynı seviyeye çıkacak oluşumlarla pekişeceği beklentisi, ülkemizin evrendeki yerini belirleyecek bu üç temel unsurun kaynağının yerelden, özden geldiğini bu nedenle de oluşumların her zaman yanında oldukları mesajı ile de kanıtlanmış oldu.

Babaları Otomobilleri ile Anmak
Kış sonrasında çeşitli etkinliklere hazırlanmakta olan AKOK’un bugün çoğu günlük kullanımın dışında özenle saklanan, üzerinden anıların paylaşıldığı Babaların kullandığı arabalarla yaptığı başlangıç dedelerinin arabalarını tanımaya çalışan çocuklar ve çevreden ilgi ile karşılanırken katılımcılar için de mutluluk vesilesi oldu.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
17 Haziran 2019 Pazartesi
Mesaj Gönder 656 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
DOLARDAKİ ARTIŞ TÜRKİYE'NİN ORMANLARINI VURABİLİR!

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
TÜRSAB SEÇİMLERİNDE ZAFER KADINLARINDIR!

A.Nejat Şardağı
Yazara Mesaj gönderin
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
REHBER EKSİĞİ Mİ, FAZLASI MI VAR?

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
ALZHEİMER HASTALARINA KÖYLERDE MUTLU YAŞAM

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
FRANSA ŞATOLARI

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
ARTIK KADIN ELİ TÜRSAB'A DA DEĞMELİDİR

Şebnem Başdere ORMAN
Yazara Mesaj gönderin
TURİZM ELÇİLERİNİZ MİSYONUNUZU DEVAM ETTİRECEK

Fatih KUTLU
Yazara Mesaj gönderin
DÖRT GÜNDE PARİS

Dursun YILDIZ
Yazara Mesaj gönderin
BÜYÜK KENTLERDE SU İÇİN ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUSUNDA NE YAPILMALI ?

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .