Şehmus KARTAL
KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE BİR MUM YAK
Alican HİZMET
DÜNYANIN EN BÜYÜK ATATÜRK HEYKELİ ARTVİN'DE..
Hüsnü GÜMÜŞ Yorum VAR !
90.NCI YILA GİRERKEN DENİZLERDE BİRLİK GEREKİYOR.
       
Günün Haber Başlıkları
NİĞDE AK MEDRESE'DE BİR EBRU USTASI TANIDIM
NECATİ CUMALI EDEBİYAT ÖDÜLÜ BAŞVURULARI BAŞLADI

TÜRSAB "Oto Kiralama!"

Budget ve Intercity Rent a Car firmalarına ihale edilen "Mercedes SL500" marka araç, Kira bedeli 14 bin YTL olan araç TÜRSAB'dan kiralandı.

30 Temmuz 2008 Çarşamba - Piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ila 28 bin YTL arasında olan 2008 model Mercedes SL500 marka otomobilin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Bakan Ertuğrul Günay'a ayda 2 bin 259 YTL'ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan TÜRSAB, Bakan Ertuğrul Günay'a, geçen nisan ayında 2008 model Mercedes SL500 marka makam otomobili kiralamıştı. Bakanlığın araç kiralanmadan önce Budget ve Intercity Rent a Car (araç kiralama) firmalarına, 12 aylık araç kiralama teklifinde bulunduğu ve söz konusu firmalardan Budget'in, Günay'a kiralanan aynı model Mercedes marka otomobilin aylık bedeline 28 bin YTL, Intercity'nin de 14 bin 455 YTL fiyat biçtiği ortaya çıktı. Ancak piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ve 28 bin YTL olan bu 2008 model Mercedes SL500 marka otomobil, TÜRSAB tarafından Günay'a aylık 2 bin 259 YTL'ye kiralandı.

Günay'a TÜRSAB tarafından makam arabası 'hediye edilip edilmediği' konusunu geçen nisan ayında gazetemiz haberleştirmişti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Günay, gazetemizi, 'dünyası çok küçük bir bakış açısına sahip olmakla' suçlamış, 'Allah'tan korkun, ben devletin bakanıyım. Bakana araba hediye edilmez' değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak: cumhuriyet gazetesi

                        Google+ paylaş               

 Yorumlar
Benzer Haberler :

     REKABET KURUMU BOOKİNG.COM İÇİN DÜĞMEYE BASTI
     TÜRSAB: KOMİSYON İDDİALARI MESNETSİZ -  1 yorum var!
     TÜRSAB BİLET SATIŞ ACENTALARI İLE TOPLANDI -  2 yorum var!
     HER ŞEY DAHİL OTELLER OBEZLERİN SAĞLIK ÜSSÜ OLABİLİR Mİ
     DİJİTAL TÜRSAB LOGOSU KAÇAĞI BİTİRECEK