Tolga Fahri ÇAKMAK
TURİST REHBERLERİNDE İŞ GÜVENLİĞİ
Şehmus KARTAL
ÇEVRE DOSTLUĞU BİR ALDATMADIR...
Hüsnü GÜMÜŞ
EN BÜYÜK MÜZEDE YAŞAMAK
       
Günün Haber Başlıkları
BALÇOVA TELEFERİK 15.5 MİLYON LİRAYA YENİLENDİ
ATLASGLOBAL UKRAYNA UÇUŞLARINA BAŞLIYOR
YUNANİSTAN EXPO 2016 KATILIMI İÇİN İSTEKLİ
BAKANLIK'TAN TEMİZ HAVA MERKEZLERİ AÇIKLAMASI

TÜRSAB "Oto Kiralama!"

Budget ve Intercity Rent a Car firmalarına ihale edilen "Mercedes SL500" marka araç, Kira bedeli 14 bin YTL olan araç TÜRSAB'dan kiralandı.

30 Temmuz 2008 Çarşamba - Piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ila 28 bin YTL arasında olan 2008 model Mercedes SL500 marka otomobilin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Bakan Ertuğrul Günay'a ayda 2 bin 259 YTL'ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan TÜRSAB, Bakan Ertuğrul Günay'a, geçen nisan ayında 2008 model Mercedes SL500 marka makam otomobili kiralamıştı. Bakanlığın araç kiralanmadan önce Budget ve Intercity Rent a Car (araç kiralama) firmalarına, 12 aylık araç kiralama teklifinde bulunduğu ve söz konusu firmalardan Budget'in, Günay'a kiralanan aynı model Mercedes marka otomobilin aylık bedeline 28 bin YTL, Intercity'nin de 14 bin 455 YTL fiyat biçtiği ortaya çıktı. Ancak piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ve 28 bin YTL olan bu 2008 model Mercedes SL500 marka otomobil, TÜRSAB tarafından Günay'a aylık 2 bin 259 YTL'ye kiralandı.

Günay'a TÜRSAB tarafından makam arabası 'hediye edilip edilmediği' konusunu geçen nisan ayında gazetemiz haberleştirmişti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Günay, gazetemizi, 'dünyası çok küçük bir bakış açısına sahip olmakla' suçlamış, 'Allah'tan korkun, ben devletin bakanıyım. Bakana araba hediye edilmez' değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak: cumhuriyet gazetesi

                        Google+ paylaş               

 Yorumlar
Benzer Haberler :

     TÜRSAB: TAAHHÜTLERİMİZİ FAZLASIYLA YERİNE GETİRDİK
     TÜRSAB, DTATİL.COM İÇİN SAVCILIĞA BAŞVURDU
     BOOKİNG.COM İÇİN SORUŞTURMA AÇILIYOR
     TÜRSAB TATİL MELEĞİ, KAÇAKLARIN KÖKÜNÜ KAZIYACAK
     TÜRSAB: MESLEKİ TANZİM KARARI 2016 YILINA ERTELENDİ