Cem POLATOĞLU
ORADA KİMSE YOK MU?
Uzm.Dr. Sinan İbiş
YAŞLILAR NEYİ İSTİYOR, NELERİ İSTEMİYOR
Nilgün ATAR
ALANYA ÖDÜLLÜ RESTORASYON PROJELERİYLE ÖRNEK OLUYOR
         
Günün Haber Başlıkları
DRSİNAN İBİŞ İLE GÜZEL HAYAT FARK YARATIYOR

TÜRSAB "Oto Kiralama!"

Budget ve Intercity Rent a Car firmalarına ihale edilen "Mercedes SL500" marka araç, Kira bedeli 14 bin YTL olan araç TÜRSAB'dan kiralandı.

30 Temmuz 2008 Çarşamba - Piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ila 28 bin YTL arasında olan 2008 model Mercedes SL500 marka otomobilin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Bakan Ertuğrul Günay'a ayda 2 bin 259 YTL'ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan TÜRSAB, Bakan Ertuğrul Günay'a, geçen nisan ayında 2008 model Mercedes SL500 marka makam otomobili kiralamıştı. Bakanlığın araç kiralanmadan önce Budget ve Intercity Rent a Car (araç kiralama) firmalarına, 12 aylık araç kiralama teklifinde bulunduğu ve söz konusu firmalardan Budget'in, Günay'a kiralanan aynı model Mercedes marka otomobilin aylık bedeline 28 bin YTL, Intercity'nin de 14 bin 455 YTL fiyat biçtiği ortaya çıktı. Ancak piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ve 28 bin YTL olan bu 2008 model Mercedes SL500 marka otomobil, TÜRSAB tarafından Günay'a aylık 2 bin 259 YTL'ye kiralandı.

Günay'a TÜRSAB tarafından makam arabası 'hediye edilip edilmediği' konusunu geçen nisan ayında gazetemiz haberleştirmişti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Günay, gazetemizi, 'dünyası çok küçük bir bakış açısına sahip olmakla' suçlamış, 'Allah'tan korkun, ben devletin bakanıyım. Bakana araba hediye edilmez' değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak: cumhuriyet gazetesi

                            Google+ paylaş               

 Yorumlar
Benzer Haberler :

     PEGASUS HAVAYOLLARI'NDAN ACENTALARA ŞİFRE UYARISI
     TÜRSAB UYARIYOR: TATİLİNİZ ZEHİR OLMASIN
     ULUDAĞ MİLLİ PARKI ALAN KILAVUZLARI TÜRSAB GÜNDEMİNDE!
     TÜRSAB 7 AYLIK KAÇAK FAALİYET DENETİM RAPORUNU AÇIKLADI
     TÜRSAB ÇÖZÜM SÜRECİ VE BÖLGESEL TURİZM RAPORU'NU AÇIKLADI