Şehmus KARTAL
ŞAHMARAN EFSANESİ
Cem POLATOĞLU
7 GECE İTALYA "1 EURO"
Erdal AKTAN
GRAMMY ÖDÜLLERI VE RAHMAN ALTIN
         
Günün Haber Başlıkları
MARDİN ŞAHMARAN EFSANESİNİ TANITIMDA İYİ DEĞERLENDİRMELİ
CEM POLATOĞLU YAZIYOR: 7 GECE İTALYA 1 EURO

TÜRSAB "Oto Kiralama!"

Budget ve Intercity Rent a Car firmalarına ihale edilen "Mercedes SL500" marka araç, Kira bedeli 14 bin YTL olan araç TÜRSAB'dan kiralandı.

30 Temmuz 2008 Çarşamba - Piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ila 28 bin YTL arasında olan 2008 model Mercedes SL500 marka otomobilin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Bakan Ertuğrul Günay'a ayda 2 bin 259 YTL'ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan TÜRSAB, Bakan Ertuğrul Günay'a, geçen nisan ayında 2008 model Mercedes SL500 marka makam otomobili kiralamıştı. Bakanlığın araç kiralanmadan önce Budget ve Intercity Rent a Car (araç kiralama) firmalarına, 12 aylık araç kiralama teklifinde bulunduğu ve söz konusu firmalardan Budget'in, Günay'a kiralanan aynı model Mercedes marka otomobilin aylık bedeline 28 bin YTL, Intercity'nin de 14 bin 455 YTL fiyat biçtiği ortaya çıktı. Ancak piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ve 28 bin YTL olan bu 2008 model Mercedes SL500 marka otomobil, TÜRSAB tarafından Günay'a aylık 2 bin 259 YTL'ye kiralandı.

Günay'a TÜRSAB tarafından makam arabası 'hediye edilip edilmediği' konusunu geçen nisan ayında gazetemiz haberleştirmişti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Günay, gazetemizi, 'dünyası çok küçük bir bakış açısına sahip olmakla' suçlamış, 'Allah'tan korkun, ben devletin bakanıyım. Bakana araba hediye edilmez' değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak: cumhuriyet gazetesi

                            Google+ paylaş               

 Yorumlar
Benzer Haberler :

     GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İLE TÜRSAB ANLAŞTI -  1 yorum var!
     TÜRSAB SAĞLIK TURİZMİ BİLGİLENDİRME PANELİ DÜZENLİYOR
     KISA VADE TURİZM YATIRIM PROGRAMLARI AÇIKLANDI
     TÜRSAB: MÜZELERİ DAHA ULAŞILIR VE TANINIR HALE GETİRİYORUZ
     MÜZEKART SATIŞINDA TÜRSAB VE BİLETİX İŞBİRLİĞİ