Asil S. TUNÇER
ÇOK ÖNEMLİ BİR KONFERANSTAN İZLENİMLER
Hikmet TOSUN
SİNOP TURİZMİNDE GELİNEN NOKTA
Şehmus KARTAL
KOZLUK'TA ESRARENGİZ BİR MEZARLIK
         
Günün Haber Başlıkları
MORGANS GRUP TÜRKİYE'DEKİ İLK OTELİNİ İSTANBUL'DA AÇTI
AVRUPA KOMİSYONU 2 MİLYAR EURO'LUK PAKETİ AÇIKLADI
HAMAMÖNÜ PROJESİ DR.SİNAN İBİŞ İLE GÜZEL HAYAT'TA...
ASİL S TUNÇER'DEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONFERANS İZLENİMLERİ

TÜRSAB "Oto Kiralama!"

Budget ve Intercity Rent a Car firmalarına ihale edilen "Mercedes SL500" marka araç, Kira bedeli 14 bin YTL olan araç TÜRSAB'dan kiralandı.

30 Temmuz 2008 Çarşamba - Piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ila 28 bin YTL arasında olan 2008 model Mercedes SL500 marka otomobilin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Bakan Ertuğrul Günay'a ayda 2 bin 259 YTL'ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan TÜRSAB, Bakan Ertuğrul Günay'a, geçen nisan ayında 2008 model Mercedes SL500 marka makam otomobili kiralamıştı. Bakanlığın araç kiralanmadan önce Budget ve Intercity Rent a Car (araç kiralama) firmalarına, 12 aylık araç kiralama teklifinde bulunduğu ve söz konusu firmalardan Budget'in, Günay'a kiralanan aynı model Mercedes marka otomobilin aylık bedeline 28 bin YTL, Intercity'nin de 14 bin 455 YTL fiyat biçtiği ortaya çıktı. Ancak piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ve 28 bin YTL olan bu 2008 model Mercedes SL500 marka otomobil, TÜRSAB tarafından Günay'a aylık 2 bin 259 YTL'ye kiralandı.

Günay'a TÜRSAB tarafından makam arabası 'hediye edilip edilmediği' konusunu geçen nisan ayında gazetemiz haberleştirmişti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Günay, gazetemizi, 'dünyası çok küçük bir bakış açısına sahip olmakla' suçlamış, 'Allah'tan korkun, ben devletin bakanıyım. Bakana araba hediye edilmez' değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak: cumhuriyet gazetesi

                            Google+ paylaş               

 Yorumlar
Benzer Haberler :

     TÜRSAB VE BAKANLIK KAÇAK FAALİYETLERİN ÜZERİNE GİDİYOR
     TÜRSAB BAŞKANI ULUSOY BURDUR'A SÖZ VERDİ
     TRAVEL TURKEY'DE AB ÜLKELERİNE VİZE MESAJI VERİLDİ
     MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE'DE
     PEGASUS HAVAYOLLARI'NDAN ACENTALARA ŞİFRE UYARISI