Nilgün ATAR
HERŞEY DAHİL MUTFAKLAR VE GASTRONOMİ TURİZMİ
Mehmet TANIR
TURİZMİ TURİZMCİLER GELİŞTİRMELİDİR..
Mehmet KORKMAZ
38.TURİZM HAFTASI'NDA DENİZLİ....
         
Günün Haber Başlıkları
13 ALAN UNESCO DÜNYA MİRAS GEÇİCİ LİSTESİNDE
İNSANLIK VE DÜNYA EDEBİYATI İÇİN BÜYÜK KAYIP
ORMANLAR İŞLETMELERE AÇILIYOR
ANKARA'DA KONGRE VE ZİYARETÇİ BÜROSU KURULDU
BAKAN ÇELİK'DEN PASKALYA BAYRAMI MESAJI
ONUR AİR HERGÜN GAZİPAŞA UÇACAK

TÜRSAB "Oto Kiralama!"

Budget ve Intercity Rent a Car firmalarına ihale edilen "Mercedes SL500" marka araç, Kira bedeli 14 bin YTL olan araç TÜRSAB'dan kiralandı.

30 Temmuz 2008 Çarşamba - Piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ila 28 bin YTL arasında olan 2008 model Mercedes SL500 marka otomobilin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Bakan Ertuğrul Günay'a ayda 2 bin 259 YTL'ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan TÜRSAB, Bakan Ertuğrul Günay'a, geçen nisan ayında 2008 model Mercedes SL500 marka makam otomobili kiralamıştı. Bakanlığın araç kiralanmadan önce Budget ve Intercity Rent a Car (araç kiralama) firmalarına, 12 aylık araç kiralama teklifinde bulunduğu ve söz konusu firmalardan Budget'in, Günay'a kiralanan aynı model Mercedes marka otomobilin aylık bedeline 28 bin YTL, Intercity'nin de 14 bin 455 YTL fiyat biçtiği ortaya çıktı. Ancak piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ve 28 bin YTL olan bu 2008 model Mercedes SL500 marka otomobil, TÜRSAB tarafından Günay'a aylık 2 bin 259 YTL'ye kiralandı.

Günay'a TÜRSAB tarafından makam arabası 'hediye edilip edilmediği' konusunu geçen nisan ayında gazetemiz haberleştirmişti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Günay, gazetemizi, 'dünyası çok küçük bir bakış açısına sahip olmakla' suçlamış, 'Allah'tan korkun, ben devletin bakanıyım. Bakana araba hediye edilmez' değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak: cumhuriyet gazetesi

                            Google+ paylaş               

 Yorumlar
Benzer Haberler :

     KONGRE TURİZMİ 10 YILDA YÜZDE 254 ARTIŞ GÖSTERDİ..
     ŞİFRE SIZDIRAN ACENTANIN BELGESİ İPTAL EDİLECEK
     TÜRSAB PAMUKKALE BYK SEÇİMLERİ TAMAMLANDI
     BAŞARAN ULUSOY: DOĞA YOKSA BİZ DE YOKUZ!
     REHBER ODALARI VE BİRLİK ORTAK HAREKET ETMELİDİR