Şehmus KARTAL
DEVEKUŞUNUN ANAVATANI ANADOLUDUR
Asil S. TUNÇER
ÇOBANALDATAN KUŞU
Nilgün ATAR
ÜÇÜNCÜ KEZ YAŞLI BAKIMI TURİZMİ İÇİN EL ELE...
       
Günün Haber Başlıkları
TÜRKİYE JONGLÖRLER FESTİVALİ KEMER'E RENK KATTI
İSVEÇ'TE BELEDİYE BÜTÇESİNİN YÜZDE 20 Sİ YAŞLILARIN
TOURMAG TURİZM DERGİSİ'NİN YENİ SAYISI YAYINLANDI

TÜRSAB "Oto Kiralama!"

Budget ve Intercity Rent a Car firmalarına ihale edilen "Mercedes SL500" marka araç, Kira bedeli 14 bin YTL olan araç TÜRSAB'dan kiralandı.

30 Temmuz 2008 Çarşamba - Piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ila 28 bin YTL arasında olan 2008 model Mercedes SL500 marka otomobilin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Bakan Ertuğrul Günay'a ayda 2 bin 259 YTL'ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan TÜRSAB, Bakan Ertuğrul Günay'a, geçen nisan ayında 2008 model Mercedes SL500 marka makam otomobili kiralamıştı. Bakanlığın araç kiralanmadan önce Budget ve Intercity Rent a Car (araç kiralama) firmalarına, 12 aylık araç kiralama teklifinde bulunduğu ve söz konusu firmalardan Budget'in, Günay'a kiralanan aynı model Mercedes marka otomobilin aylık bedeline 28 bin YTL, Intercity'nin de 14 bin 455 YTL fiyat biçtiği ortaya çıktı. Ancak piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ve 28 bin YTL olan bu 2008 model Mercedes SL500 marka otomobil, TÜRSAB tarafından Günay'a aylık 2 bin 259 YTL'ye kiralandı.

Günay'a TÜRSAB tarafından makam arabası 'hediye edilip edilmediği' konusunu geçen nisan ayında gazetemiz haberleştirmişti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Günay, gazetemizi, 'dünyası çok küçük bir bakış açısına sahip olmakla' suçlamış, 'Allah'tan korkun, ben devletin bakanıyım. Bakana araba hediye edilmez' değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak: cumhuriyet gazetesi

                        Google+ paylaş               

 Yorumlar
Benzer Haberler :

     DUAYEN TURİZMCİ NEZİH ÜÇKARDEŞLER'İ KAYBETTİK
     SAĞLIK TURİZMİNDE TÜRKİYE AZERBAYCAN İŞBİRLİĞİ GÜÇLENİYOR
     UCUZ TATİL İLE DOLANDIRILMAYIN..!
     TÜRSAB TURİZM TAŞIMA YETKİ BELGESİ GELİYOR…
     DÜNYA MÜZECİLERİ MEDENİYETLER ŞEHRİ İSTANBUL'DA....