Hüsnü GÜMÜŞ
ANKARA TATİLE SANATLA HAZIRLANIYOR
Şehmus KARTAL
BEYİN FIRTINASININ TARİHİ GELİŞİMİ...
Asil S. TUNÇER
SEZON NASIL BAŞLADI?
       
Günün Haber Başlıkları
ÇOCUKLUK ÇAĞI OBEZİTESİ ULUSAL BİR SORUNDUR...!
TURİZM YATIRIMLARINDA ASLAN PAYI ANTALYA'NIN
AŞK-I NEBİ SERGİSİNDE SON GÜN 10 HAZİRAN
TÜRKİYE'NİN İLK YERLİ UÇAĞI İLE YENİ BİR DÖNEM
EKOLOJİK KENTSEL TASARIM YARIŞMASI'NDA SÜRE UZATILDI

TÜRSAB "Oto Kiralama!"

Budget ve Intercity Rent a Car firmalarına ihale edilen "Mercedes SL500" marka araç, Kira bedeli 14 bin YTL olan araç TÜRSAB'dan kiralandı.

30 Temmuz 2008 Çarşamba - Piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ila 28 bin YTL arasında olan 2008 model Mercedes SL500 marka otomobilin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Bakan Ertuğrul Günay'a ayda 2 bin 259 YTL'ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlediği kurumlar arasında bulunan TÜRSAB, Bakan Ertuğrul Günay'a, geçen nisan ayında 2008 model Mercedes SL500 marka makam otomobili kiralamıştı. Bakanlığın araç kiralanmadan önce Budget ve Intercity Rent a Car (araç kiralama) firmalarına, 12 aylık araç kiralama teklifinde bulunduğu ve söz konusu firmalardan Budget'in, Günay'a kiralanan aynı model Mercedes marka otomobilin aylık bedeline 28 bin YTL, Intercity'nin de 14 bin 455 YTL fiyat biçtiği ortaya çıktı. Ancak piyasada aylık kira bedeli 14 bin 455 ve 28 bin YTL olan bu 2008 model Mercedes SL500 marka otomobil, TÜRSAB tarafından Günay'a aylık 2 bin 259 YTL'ye kiralandı.

Günay'a TÜRSAB tarafından makam arabası 'hediye edilip edilmediği' konusunu geçen nisan ayında gazetemiz haberleştirmişti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Günay, gazetemizi, 'dünyası çok küçük bir bakış açısına sahip olmakla' suçlamış, 'Allah'tan korkun, ben devletin bakanıyım. Bakana araba hediye edilmez' değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak: cumhuriyet gazetesi

                        Google+ paylaş               

 Yorumlar
Benzer Haberler :

     TÜRSAB GASTRONOMİ TURİZMİ KOMİTESİ KURULDU
     TÜRSAB ITB BERLİN RAPORUNU AÇIKLADI
     TÜRSAB YÖNETİM KURULU'NDAN AÇIKLAMA
     TURİZM BAKANLIĞI'NDAN TÜRSAB'A ÖZEL 'SÜPER GENELGE'
     TUREB AÇIKLAMALARINA TÜRSAB YANITI