TurizmHaberleri.Com 

YENİDEN KURULUŞUN İZLERİNİ TAŞIYORLAR

TRT Radyo 1’ de Milli mücadelenin 100’üncü yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Bodrum’dan Samsun’a taşınan enerjinin yüklü olduğu STS Bodrum Okul Gemisi’ni konu alan Falih AKICI’ın hazırladığı, Zafer ELGİN’in yerinde katkıları ile hedefine ulaşan bir program gerçekleştirdik.Programı güncel ve geleceğe yönelik önerilerle gelişmesini sağlayacak iki cepheli yönü ile de Ekonomi Günlüğünde Prime-Time ilkeleri ile uyumlu bir program olarak değerlendirirken; Önerilerin sunulması gereken zaman aralığında iletilebilmesini öngören programları tanımlayan Prime-time ölçütlerinde bir iletişim ortamı sağlandığını düşünüyorum.

Bu örnek hareket, benim için 1983 yılından beri Türk yatçılığını Denizciliğimiz ile birleştiren evrensel ve ulusal değerlerle yücelten dostlarıma teşekkürlerimi yinelemek fırsatı oldu.

Hedef SAMSUN
STS Okul Gemisi ve yolda Dz.K.K. nın Samsun Rotalı 100’ncü yıl Atatürk Rallisi kapsamında artan katılımlarla 19 MAYIS günü Samsun’a ulaşacak gemilerin sinerjilerine katılmak isteyenlere 10 gün önceden oluşturduğumuz haber, katılmak isteyenlere için de bir çağrı niteliğindeydi. www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=34292

Ekonomi Günlüğü Programı’nın içeriği ile de uyumlu bu gelişim içeresinde dikkat çekici bir özellik de gelecek yıllar için yenileşimci turlara, yeni düşüncelere kurtuluş ve kuruluşun ikinci yüzyılında neden olması gerektiği konusuydu. Bu yıl hazırlanan Amasya Programı benzeri içerikli turların gelecek yıllarda Sivas, Erzurum ve 2023 ‘e kadar Anadolu’nun tümünde yeni oluşumlara konu olması beklentisini de vurgulamış olduk.

Sinop’u Unutmadan
Bandırma Vapurunun Samsun’dan önce Sinop’a uğradığı, karaya buradan çıkılması yönünde görüşmeler yapıldığı tarihte yer almaktadır.
Sinoplu maket tekne yapım ustası Doğan Ülgen’in, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100’ncü yılı dolayısıyla, Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a gelirken kullandığı Bandırma Vapuru’nun maketinden 100 adet ürettiği haberini de destekleyici ürün örneği olarak burada paylaşmak istiyorum.
www.vitrinhaber.com/kultur-sanat/milli-mucadele-nin-100-yilina-ozel-100-maket-bandirma-vapuru-h28656.html

Bitmeyen Başarı
STS Bodrum Gemisi ile başladığımız sunum Bitmeyen Başarı eseri ile zirveye ulaşacak etkinliği de önceden haber verme fırsatı oldu. www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=34293
Tüm gelişmeleri ve böyle bir etkinliği turizm medyasına taşıma fırsatının mutluluğu ile yayınlamaktayız.


HüsnüGÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
Yayın Tarihi : 11.05.2019
www.TurizmHaberleri.com

----------------------------=oOo=------------------------------
Bu Köşe Yazısı www.TurizmHaberleri.com'dan alınmıştır.