ACENTANIN İTİBARI VE BELGESİ İADE EDİLMELİ..

BARACUDA TOUR'un belgesinin araştırma ve soruşturma yapılmadan jet hızıyla iptaline turizmcilerin tepkisi çığ gibi büyüyor.. İşte sektörün sesi..

Şu günlerde sektörde konuşulan tek konu; Turizmin sıradışı adamı Cem Polatoğlu ve Baracuda Tour un belgesinin tek hamlede görülmemiş bir hızla iptal edilmesi.. Kürtaj turizmi köşe yazısı ve basında çıkan haberler neden gösterilerek belgesi iptal edilen 30 yıllık seyahat acentası Baracuda Tour; böylece Türk turizminde de bir ilke imza atmış oldu..

Bütün turizm platformlarında yer yerinden oynuyor, sektör içten içe kaynıyor. Görünen o ki; tepkiler ve tartışmalar daha uzun süre devam edecek...

POLATOĞLU ARTIK SUSTU...
Cem Polatoğlu ise sessizlik kararı aldı.. Gazetecilere röportaj vermiyor ve hiçbir açıklamada bulunmuyor. Görsel ve yazılı basının; '' kürtaj turu yaptın mı yapmadın mı..? Yapmadınsa neden öyle söyledin?.. '' sorularının kendisini fazlasıyla yorduğunu ifade ediyor..

Turizmciler ise ilk şoku atlattılar ve belge iptal olayının analizine girdiler...

Turizmhaberleri.com turizmcilerin tepkilerine, yorum ve değerlendirmelerine yer vererek her zamanki gibi sektörün sesi olmaya devam ediyor. Bakalım sektör sesini nasıl duyurmak için neler yapıyor..?

İşte turizm sektörünün önde gelen ve saygın isimlerinden Y Murat Özgüç ün konu ile ilgili yorumu:

BEN DE ANLAMADIM...
Tüp bebek için klinik klinik dolaşarak yurt dışına gidenler vardı zamanında; hala vardır, neyseki ülkemizde bu konuda ciddi gelişmeler var. Tüp bebek için gidilince sorun yoksa kürtaj için neden olsun? Ayrıca olayın ülkemizde yaratılmaya çalışılan sağlık turizmine darbe vuracağı tarzında bir anlam algıladım yanlış değilsem, ne alaka ? O zaman incominge darbe vurur diyerek outgoing de yaptırmasınlar.

CEM POLATOĞLU RENKLİ BİR KİŞİLİKTİR...
Cem konuları iğneleyerek dikkat çekmeye çalışan, hatta marketingini de böyle yapan renkli bir turizmcidir. Kafasını sadece bazılarına garip gelen şeylere değil ama üretici ve turizmcileri korumaya veya daha fazla faydalanmaya yönelik formüllere de çalıştıran, vakit harcayan birisi.

KAÇAK ACENTACILIK YAPANLARA DA JET DENETİMLER YAPILSIN..
Birkaç fuarda karşılaştığım ve bir kez de birlikte fam trip yaptığım bir meslekdaşımdır, herhangi bir ticari işimizde olmadı şu ana kadar. Sokakta binlerce kaçak firma organizasyon firması adı altında, ya da hiçbir firması bile olmadan kaçak acentacılık yapan insan varken, işini aldığı belge ile bağlı olduğu örgüte de her yıl aidat vererek belgesi ile yapmaya çalışan insanların jet hızıyla ve hiç bir uyarı dahi yapılmadan belgesinin iptal edilmesi beni de şok etti açıkcası.
Turizm çeşitliliği ya da evrenselliği adına da garipsediğim bir durum.

ACENTANIN BELGESİ VE İTİBARI İADE EDİLMELİDİR...
Bir de etik olmayan nedir tam olarak kriter nerede yazmaktadır? Cem yarın gidip mesela Hollanda da şirket açıp Türkiye den yapmadığı ama yapılabilir olarak söylediği kürtaj turizmini oradan başlatsa ona buradan kim karışabilir?

Gazete ilanı değil de internetten ya da toplu maillerle pazarlasa bunu kim nasıl engeller ? Uçağa binerken sen Cem in kürtaj turuna gidiyorsun diye alıkoyarlar mı yoksa? Hoş belli mi olur.... Bence bu acentanın belgesi ve itibarı acilen iade edilmeli ve uyarı yapmadan, savunma alınmadan hiçbir belge iptal edilmemelidir. Geçmiş olsun Cem....
Y. MURAT ÖZGÜÇ


(SEKTÖRÜN SESİ YANKILANMAYA DEVAM EDECEK)
          |                              

Nilgün ATAR
Turizm Yazarı
14 Ağustos 2012 Salı
Mesaj Gönder 2617 Yorumlar

Kemal ŞENDİKİCİ
Yazara Mesaj gönderin
TURİST REHBERİNİN GÖZÜNDEN FOTOĞRAF TUTKUSU

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
300 DOLARLIK MERMER İÇİN 30 BİN AĞACI KESECEKLER!

Cem POLATOĞLU
Yazara Mesaj gönderin
SIRT ÇANTALI TURİST DAHA FAZLA HARCAMA YAPIYOR

Hüsnü GÜMÜŞ
Yazara Mesaj gönderin
AKDENİZ TURİZM FORUMU: MALTA

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
PRİZREN KAHRAMANLARI II

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
TAORMINA, SİCİLYA

Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ
Yazara Mesaj gönderin
ANTALYA'DA YAŞANAN FIRTINA VE HORTUM FELAKETİ

Uzm.Dr. Sinan İbiş
Yazara Mesaj gönderin
TUR OPERATÖRLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN DEĞİŞİM ELÇİLERİ OLUYOR

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti
. . .