BUGÜN DÜNYA SANAT GÜNÜ

Dünya Sanat Günü ve Turizm Haftası uyumu...

Uluslararası Sanat Derneği nin 2011 yılında yapılan toplantısı sırasında Bedri BAYKAM ın önerisi ile kabul edilen Dünya Sanat Günü (World Art Day – WAD) 2012 yılından beri dünya çapında kutlanıyor.

“Dünya Sanat Günü’ nü dünyadan aldığımız değil dünyaya kazandırdığımız bir değer olarak görüyor ve tüm sanatçılarımıza bu özel günde bize sundukları güzellikler için saygılarımı sunuyorum.

Sanat ve Turizm
Sanatın önemi, zamanın öncesini ve sonrasını dikkate alan, yörenin doğal ve kültürel değerlerini koruyan niteliği ve dünya çapında 3 milyar dolara ulaşan kültür ekonomilerine ve turizme olan katkıları nedeniyle önemi günümüz koşullarında daha da artmıştır. /koseyazisi.asp?ID=3094

Bütün yıl devam eden ve tur operatörlerinin hazırladıkları özel kataloglarda yer verdikleri Sanat ve Kültür etkinlikleri nedeniyle düzenlenen özel geziler de giderek artmaktadır.

2016 yılı Dünya Sanat Günü, Gazetemizde ilk defa gündeme taşıdığımız “Kültür ve Sanat Ana Planı '' altında Sanatın Tanıtıma olan katkıları ve bu anlamda yapılacak çalışmalar ve gelişim planlarına çağrı anlamında bir başlangıç olabilir.
Bu başlangıç, aynı zamanda AB Müzakere sürecinde açılacak olan Kültür Faslı nın görüşmeleri sırasında kültürel zenginliğin korunması desteklenmesi ve ülkeler arasında işbirliğinin geliştirilmesi anlamında fark kazandıracak bir katılım da sağlayacaktır. /KoseYazisi.asp?ID=3075

Turizm Haftaları ile Uyumlu
Dünyaya Türkiye nin önerisi ile kazandırılmış bir etkinlik olmasının yanı sıra alışılmış kalıp kutlamalar haline gelen Turizm Haftaları sırasında haftaya kültür ve sanat yönünden zenginleştirecek katkılar sağlayabilecek yönleri ile dahil edilmesi gazetemizde pek çok kez ele alınmış bir konudur. www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=2575;
www.turizmhaberleri.com/koseyazisi.asp?ID=2566

30 binin üzerinde ziyaretçiye ulaşan ARTANKARA Sanat Fuarı sırasında üniversitelerimizin Güzel Sanatlar Bölümleri nin yerel değerlerin sanatın yoluyla evrensel ortama taşınması konusundaki çalışmalarını mutlulukla izledik.

          |                              

Hüsnü GÜMÜŞ
FİJET-ATURJET ÜYESİ
15 Nisan 2016 Cuma
Mesaj Gönder 1021 Yorumlar

Yusuf YAVUZ
Yazara Mesaj gönderin
MİLLİ PARK'I YAPILAŞMAYA AÇAN PLANI YARGI İPTAL ETTİ!

Nilgün ATAR
Yazara Mesaj gönderin
GAP YTK BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY OLURSA...

Hikmet TOSUN
Yazara Mesaj gönderin
İNANÇ TURİZMİNDE SEYİT BİLAL İBRAHİM HAZİRESİ

Merve Baş BULUT
Yazara Mesaj gönderin
BESLENME ENGELİYLE SEYAHAT ETMEK...

Serdar Taştanoğlu
Yazara Mesaj gönderin
HOŞGELDİN BABACIĞIM I Yorum VAR !

Dursun YILDIZ
Yazara Mesaj gönderin
ÇORLU TREN KAZASININ FAİLİ SU'YUN KUVVETİ Mİ.?

Asil S. TUNÇER
Yazara Mesaj gönderin
SELANİK TÜRKLERİNDİ –I-

Olay SALCAN
Yazara Mesaj gönderin
BALİ, ENDONEZYA

Tüm Yazarlarımız
Koşe Yazıları RSS hizmeti


İslami Oteller
Otel Fiyatları


. . .