SonDakika

SunExpress Almanya kapatılıyor

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, Almanya’da uçuşlarını durdurma kararı aldıklarını açıkladı. SunExpress Almanya; 26 Haziran’da sona erecek uçuşların ardından tasfiye sürecine geçecek. turizmhaberleri.com-haber merkezi Covid 19 salgını..

SunExpress Almanya kapatılıyor

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, Almanya’da uçuşlarını durdurma kararı aldıklarını açıkladı. SunExpress Almanya; 26 Haziran’da sona erecek uçuşların ardından tasfiye sürecine geçecek.

turizmhaberleri.com-haber merkezi

Covid 19 salgını hava ulaşımında tüm dengeleri bozmaya ve değiştirmeye devam ediyor. Salgından büyük zarar gören havayolları yeni stratejileri ve projeleri hayata geçirerek ayakta kalmaya çalışıyorlar. Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Almanya’da uçuşlarını durdurma kararı aldıklarını açıkladı. Yapılan açıklamada bu kararda Antalya merkezli SunExpress’in iş sürekliliği üzerinde hiçbir etkisi olmadığına,  iş ve uçuş planını yayınlandığı şekilde sürdüreceğine dikkat çekildi.

Covid 19 krizinin, değişen rekabet koşullarının ve gelecekteki pazar tahminlerinin etkilerini değerlendirmek üzere gerçekleştirilen hissedar toplantısı sonucunda; SunExpress, Lufthansa ve THY ile birlikte tüm işgücünü Türkiye operasyonları üzerinde birleştirmeye karar verdikleri bilgisi aktarıldı.

Filosunda 20 uçak bulunan SunExpress Almanya; 26 Haziran’da sona erecek uçuşların ardından tasfiye sürecine geçecek. İleri tarihe uçuş bileti alan yolcuların uçuşları Eurowings ve diğer havayolu şirketlerine aktarılacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL