Kültür-Sanat

71 belgesel film yapım projesine 5 milyon 619 bin lira destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’nun 2020/3 sayılı kararıyla 71 belgesel film yapım projesine toplam 5 milyon 619 bin lira destek sağlanacak. Muğla Stratonikeia Antik Kenti, Lagina Hekate Kutsal..

71 belgesel film yapım projesine 5 milyon 619 bin lira destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’nun 2020/3 sayılı kararıyla 71 belgesel film yapım projesine toplam 5 milyon 619 bin lira destek sağlanacak. Muğla Stratonikeia Antik Kenti, Lagina Hekate Kutsal Alanı,Ertuğrul Karslıoğlu’nun “Evlerinin Önü” adlı belgeseli de destek alan projeler arasında..

Bakanlık temsilcisi, sinema meslek birliklerinin temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan 8 kişilik Sinema Destekleme Kurulunda toplam 476 belgesel film yapım projesi başvurusunu Kurul’un bu yıl sağladığı 5 milyon 619 bin lira tutarındaki destek bugüne kadar verilen en yüksek belgesel film yapım desteği olduğu belirtildi. Bakanlık tarafından 2020 yılı içinde sinema sektörüne sağlanan toplam destek tutarı ise 32 milyon 178 bin TL’ye ulaştı.

Desteklenen Belgesel Film Yapım Projeleri

Anadolu coğrafyasının önemli bir kültür değeri olan Muğla Stratonikeia Antik Kenti ve Lagina Hekate Kutsal Alanı ile o dönemin yaşamını günümüze aktaracak olan usta yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu’nun “Evlerinin Önü” adlı belgeseli Kurul’un desteklediği projeler arasında yer aldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL