Dünya

İngiliz tur operatörleri Türkiye için planlar yapmaya başladı

İngiltere Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Engin Sertoğlu, Türkiye’nin yeşil koridora dahil edilmesiyle birlikte 1 Ağustos’tan itibaren İngiliz tur operatörlerinin Türkiye pazarına ciddi şekilde giriş yapacaklarına dikkat çekti. İngiltere’nin  Seyahat..

İngiliz tur operatörleri Türkiye için planlar yapmaya başladı

İngiltere Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Engin Sertoğlu, Türkiye’nin yeşil koridora dahil edilmesiyle birlikte 1 Ağustos’tan itibaren İngiliz tur operatörlerinin Türkiye pazarına ciddi şekilde giriş yapacaklarına dikkat çekti.

İngiltere’nin  Seyahat Koridoru listesinde Türkiye’ye  vermesi İngiltere pazarına yönelik beklentileri yükseltti. İngiltere Hükümeti 10 Temmuz itibariyle yurt dışından ülkeye gelişlerde  uygulanan 14 günlük karantina kuralı listede yer alan ülkelere muafiyet tanıyor.

Türsab tv- Turizme Global Bakış programına katılan Engin Sertoğlu; İngiliz operatörleri ve charter firmaların Türkiye için planlarını yapmaya başladıklarını belirterek,  “THY Dalaman için uçuşları haftada 6 güne, Antalya için ise günlük uçuşlara çevirdi. Akdeniz çanağında konu ile ilgili en hassas davranan ülke de biziz. Biz de bu durumu tanıtımlarımızda ve reklamlarımızda duyuruyoruz” dedi.

SEZON KASIM’A KADAR UZAYABİLİR…

İngiltere’nin Türkiye’ye olan ilgisinin başta İskandinav ülkeleri olmak üzere olumlu etkiler yaratabileceğine de değinen Sertoğlu, sezonun kasım ayına kadar uzamasının mümkün olduğunu  vurguladı. Sertoğlu konuyla ilgili  şu açıklamada bulundu:  “Taşıyıcılar bu işi uzatırlarsa iş yükselir. Bu uzama biraz da low-cost hava yollarının arz talep meselesine bağlı. Sektördeki oyuncularımız, İngiltere’nin diğer şehirlerinden Türkiye’ye uçuş konulmasıyla ilgili olarak temas kurmaları yönünde bir öneride bulunabilirim. THY buradan dolu çıkıyor fakat gelişleri ters bacak olduğu için nispeten boş oluyor” dedi.. AB üzerinden İspanya’nın tatil için teşvik edilmesi konusuna da değinen İngiltere Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Engin Sertoğlu, “İngilizlerin İspanya tercihi daha ziyade ekonomik. 19-29 pound’lar ile biletler var ve bu rakamlar Türkiye için mümkün değil” dedi.

İNGİLTERE’DEKİ TÜRK SEYAHAT ACENTALARI UÇUŞ DESTEĞİ BEKLİYOR

İngiltere hükümetinin Türkiye ile ilgili aldığı kararın mutluluk verici olduğuna değinen Londra merkezli VOA Muhabiri Barış Çimen, “Kayıpların bir kısmını geri alma ihtimali doğdu. 16 Temmuz’dan sonra British Air Base gibi büyük hava yolu şirketleri de seferlerine başlayacak. Easyjet de 1 Ağustos’tan itibaren yine aktif olarak operasyonlarını Manchester şehri üzerinden Dalaman merkezli olarak sürdürecek. Buradaki turist kitlesi Türkiye’yi çok seviyor” dedi. Jet2’nin de 16 Temmuz’dan sonra Türkiye uçuşlarına başlayacağını, Siyasal perspektiften çok İspanya ve Yunanistan tercihlerinin ekonomik olduğuna dikkat çeken Barış Çimen, İngiltere’deki Türk seyahat acentalarının bizzat uçuş yapmak istedikleri konusuna da açıklık getirerek, bu bağlamda acentaların ciddi desteklere ihtiyaç duyduğunun altını çizdi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL